Štai portalo tv3.lt skaitytojas Rimantas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) piktinosi, kad elektros tiekėjas prašo absurdiškų dokumentų.
„Gyvename su žmona bute, būstas užrašytas žmonos vardu. Todėl ir sutartys su elektros ir dujų tiekėju sudarytos žmonos vardu. Tačiau visais komunaliniais mokesčiais rūpinuosi aš. Apmokėdavau sąskaitas ir nekildavo jokių problemų.
Tačiau dabar „Ignitis“ reikalauja, kad pateikčiau notaro patvirtintą įgaliojimą, kad žmona leidžia valdyti turimas savitarnos paskyras“, – pasakojo vyras.
Anot jo, visi mokesčiai mokami laiku.
„Juk bankui nesvarbu iš kokios sąskaitos sąskaitos apmokamos. Tiesa, „Ignitis“ sako, kad be įgaliojimo sąskaitas apmokėti galėsiu, tačiau keisti plano ir pan. funkcijų atlikti nebeleis.
Kažkokia nesąmonė, pinigus ponai priims, tačiau plano pakeisti nebegalėsiu“, – piktinosi Rimantas.
Be įgaliojimo galima sumokėti sąskaitas
Elektros tiekėjo „Ignitis“ ryšių su visuomene vadovė Laura Beganskienė komentavo, kad deklaruoti skaitiklio rodmenis ar sumokėti sąskaitą už artimąjį galima be įgaliojimo, tereikia žinoti kliento kodą.
„Tokia galimybė patogi, kai dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, ligos, klientas negali pats to padaryti laiku. Tokiais atvejais, kai butas priklauso žmonai, o sąskaitas apmoka vyras, tai jis tikrai irgi gali apmokėti sąskaitą be jokių problemų.
Tačiau matyti su kliento mokėjimais, kitomis sąskaitomis, sutartimi susijusią informaciją, pakeisti planą, nutraukti sutartį gali tik įgaliojimą turintis asmuo. Taip yra, nes duomenys, susiję su ankstesniais mokėjimais, sutarties sąlygomis ir pan., yra asmens duomenys, kurie turi būti ir yra deramai saugomi“, – komentavo elektros atstovė.
Anot L. Beganskienės, pateikti įgaliojimus klientai gali interneto puslapyje pasirinkę „Pagalbos centro“ skiltį, jei patogiau gyvai perduoti – gali atnešti į bet kurį klientų aptarnavimo centrą, taip pat įgaliojimą gali pateikti prisijungus savitarnoje.
Įspėja tinkamai nurodyti kliento kodą
Bendrovės „Enefit“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Ieva Krikštopaitytė irgi sakė, kad įgaliojimai gali būti reikalingi, kai asmuo negali pats atlikti tam tikrų veiksmų dėl ligos, išvykimo ar kitų priežasčių, arba kai reikia suteikti kitam asmeniui teisę atstovauti jo interesams, pavyzdžiui, administraciniuose ginčuose.
„Tačiau, kad viskas vyktų sklandžiai ir mokėjimai būtų teisingai priskirti, prašome klientų atkreipti dėmesį į mokėjimo paskirtį. Atsiskaitant bankiniu pavedimu būtina nurodyti tikslų kliento numerį (mokėtojo kodą), jis galima rasti ant kiekvienos sąskaitos už elektros tiekimo paslaugas.
Jei vietoje mokėtojo kodo yra nurodomas objekto savininko vardas bei pavardė arba tik mokėtina suma – sąskaitos gali pasiklysti, o mokėjimo užskaitymas – užtrukti“, – įspėjo elektros tiekėjo atstovė.
„Elektrum Lietuva“ atstovė žiniasklaidai Neringa Kolkaitė-Bielinė irgi komentavo, kad jeigu asmuo apmoka ne savo, o kito kliento elektros energijos sąskaitas, įgaliojimo pateikti nereikia.
„Tačiau mokančiajam reikia nepamiršti, kad atlikdamas tokį mokėjimą asmuo mokėjimo paskirtyje turi nurodytų teisingą kliento sutarties numerį, nes priešingu atveju, mokėjimas nėra priskiriamas konkrečiai sutarčiai“, – patarė elektros tiekėjo atstovė.
Permoka už elektrą
Pasak VERT vadovo Renato Pociaus, nepriklausomus tiekėjus pasirinkę buitiniai vartotojai dažnai permoka už elektrą – daugiau nei 25 centus moka apie 780 tūkst. vartotojų, iš jų 230 tūkst. – daugiau nei 29 centus.
R. Pocius ragino vartotojus aktyviau domėtis nepriklausomų tiekėjų siūlomais planais.
„Tiekėjai šiandien siūlo tikrai mažesnes nei 25 centų už kWh kainas ir tie vartotojai, ypač mokantys daugiau nei 29 centus už kWh, turėtų kreiptis į nepriklausomą tiekėją, kad sumažintų elektros kainą ir atitinkamai mokamą sąskaitą“, – sakė R. Pocius.
Naujus tarifus rinkos reguliuotojas patvirtins iki lapkričio pabaigos.
Tai didžiuliai pinigai, kurie yra atiduoti "teisingiems sąžiningiems" verslo atstovams. Žodžiu, pyragas vardu energetika yra padalintas tarp politikų, kuriems teko įmonių akcijų ar pinigų ir verslinkų, kurie gali legaliai reketuoti visą Lietuvą.
Galima balsuoti už ką nori, rezultatas tas pats, verslas su politikais randa naujų būdų "atsidėkoti" rinkėjams...
Kodel zmones negali pereiti prie eso? Matyt del to, kad VERT negaus atkatu ir nepasidalins su valdzioje sedinciais vyrukais ir bobikem, kurie, grubiai pazeisdami Konstitucija, prichvatizavo dali Litgrid, dali ESO ir dali ignitis. Juk tai monopolines kompanijos, kurios visa gauta pelna turi investuoti i infrastruktura, o ne pasidalinti. ES mes vieninteliai su tokio lygio korupcija