Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, užbaigus nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimo reformą, „Invegai“ keliama aukšta kokybės kartelė.
„Stipriame nacionaliniame plėtros fonde sutelktas kapitalas ir patirtis padės išgauti įvairių finansinių priemonių sinergiją, efektyviai „įdarbinti“ ES fondų lėšas bei pritraukti papildomas institucinių ar privačių investuotojų lėšas siekiant strateginių valstybės tikslų, kuriant saugią, pasiturinčią, žalią ir inovatyvią Lietuvą“, – ministerijos pranešime teigė G. Skaistė.
Ministerija taip pat tikisi, jog „Invega“ remsis geriausia praktika ir atsakomybe, sieks efektyvumo, nepriklausomumo, inovatyvumo bei tvarumo.
Be to, pasak Finansų ministerijos, „Invega“ dėl investicinės aplinkos kūrimo, didinant finansinių priemonių sukuriamą sverto efektą, prioritetą turėtų teikti kapitalo rinkos priemonėms ir inovatyvioms finansinėms priemonėms, kuriomis sudaroma naujų galimybių finansavimo gavėjams.
„Taip pat išreikštas lūkestis bendrovei, kad valstybės valdomų įmonių gerosios valdysenos indekso metinėse ataskaitose bus išlaikytas ne mažesnis kaip A reitingas“, – pažymėta ministerijos pranešime.
Anot ministerijos, įstaiga taip pat turi vertinti ir atnaujinti Lietuvos ekonomikos finansavimo trūkumus, pasiūlydama tinkamiausias priemones, diversifikuojant šaltinius, pritraukiant investicijas ir plėtojant kapitalo rinką.
„Tikimasi, kad bendrovės valdyba gebės pritraukti papildomą finansavimą nedarant poveikio valstybės skolai. Taip pat tikimasi, kad bendrovė per artimiausią laiką taps lyderiaujančių tvariųjų (žaliųjų) finansų srities žinių ir kompetencijų centru Baltijos regione“, – teigiama pranešime.
Vyriausybei pertvarkant nacionalines plėtros įstaigas, 2023 metų rugpjūtį buvo sujungtos keturios įstaigos: „Invega“, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF).
Pernai vasarį „Invega“ tapo vienintele valstybės finansų įstaiga, kuri teikia paramą verslui, įskaitant ir įmones, negaunančias bankų finansavimo. Nuo rudens „Invega“ vadinsis ILTE – „Investicijos Lietuvos ekonomikai“.
100 proc. „Invegos“ priklauso valstybei, jai atstovauja ir akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija.