„Lietuvos inovacijų centras“ (LIC) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) regioninis mokslo parkas organizavo konferenciją „Regioninės inovacijų strategijos. Įgyvendinimo perspektyvos“.
Struktūriniai fondai iki 2013 m. numato 1 mlrd. Lt. inovacinių projektų kūrimui. Įgyvendinimui jau parengta Regioninė inovacijų strategija (RIS) ir procesas jau prasidėjo. Regioninė inovacijų strategija (RIS), jos įgyvendinimo ir priežiūros mechanizmai bei bandomieji projektai šiandien pristatyti baigiamojoje konferencijoje „Crown Plaza“ viešbutyje.
„Į inovatyvų verslą orientuotų viešųjų paslaugų pasiūla bei kokybė ligšiol nebuvo pakankama radikaliam inovacijų proveržiui įmonėse. Šias paslaugas būtina plėsti, gerinti jų kokybę, derinti jų prioritetus su nacionaliniais švietimo ir socialinės sanglaudos prioritetais bei sustiprinti ryšius tarp įmonių ir verslo, inovacijų paramos įstaigų bei platesnės visuomenės", - sakė LIC vadovas dr. Kastytis Gečas.
Įmonių poreikių apklausa bei verslo paramos tiekėjų paslaugų tyrimas parodė, kad egzistuoja didelis atotrūkis tarp inovacijų paramos paslaugų poreikio ir pasiūlos. Paramos inovatyviam verslui infrastruktūra bus nuosekliai plėtojama ir toliau, atsižvelgiant į augantį verslo poreikį inovacijoms. Atsiras daugiau galimybių inicijuoti konkrečius verslo-mokslo-paramos projektus.
VŠĮ Lietuvos inovacijų centras, veikiantis nuo 1996 m. yra nepelno organizacija, teikianti inovacijų paramos paslaugas verslo įmonėms, mokslo ir studijų institucijoms, Lietuvos verslo asocijuotoms struktūroms ir verslo paramos organizacijoms. LIC dalininkais yra LR Ūkio ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos pramonininkų konfederacija. LIC teikia viešąsias (nemokamas) inovacijų paramos paslaugas, kuriomis kasmet naudojasi daugiau kaip 1000 ūkio subjektų. Inovacijų skatinimo veiklą LIC vykdo projektų pagrindu. Šiuo metu jau LIC yra įvykdęs ar vykdo 45 projektus.