Birželio pabaigoje, kaip ir anksčiau šiais metais, beveik devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad ekonominė padėtis šalyje ir toliau blogėja.
Tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo. Kas dešimtas - 11 proc. - atsakė, kad ji nepasikeitė. Absoliuti dauguma - 85 proc. - nurodė, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" birželio 26-liepos 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, prieš metus - 2008 m. birželį - daugiau respondentų šalies ekonominę padėtį vertino kaip nesikeičiančią ar gerėjančią. Prieš metus 22 proc. apklaustųjų šalies ekonominę situaciją vertino kaip nesikeičiančią, o dar 7 proc. ją apibūdino kaip gerėjančią.
Teigiančiųjų, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogėja, per metus padaugėjo 18 procentinių punktų.
Vienodai blogai valstybės ekonominę padėtį vertina visų demografinių ir socialinių grupių respondentai.
Pagal tos pačios apklausos rezultatus, vertindami šeimos finansinę padėtį,
trys ketvirtadaliai - 73 proc. - respondentų nurodė, kad ir šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo.
Tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo, o beveik ketvirtadalis - 24 proc. - atsakė, kad ji išliko nepakitusi.
Lyginant su gegužės mėnesio tyrimu, nedaug - 4 procentiniais punktais - sumažėjo teigiančiųjų, kad per kelis mėnesius šeimos finansinė padėtis pablogėjo.
Prieš metus - 2008 metų birželį - daugiau Lietuvos gyventojų savo šeimos finansinę padėtį vertino kaip gerėjančią. Tuomet taip nurodė 7 proc. apklaustųjų. Kad šeimos finansinė padėtis tada blogėjo, teigė daugiau nei pusė - 58 proc. - šalies gyventojų - 15 procentinių punktų mažiau nei dabar.
Apklausa vyko 2009 m. birželio 26-liepos 8 dienomis. Apklaustas 1001 Lietuvos gyventojas nuo 15 iki 74 metų, 100 Lietuvos vietovių (atrankos taškų). Apklaustųjų sudėtis atitinka 15-74 metų Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15-74 metų Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų.