Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto visuomenės sveikatos instituto atliktas tyrimas rodo, kad ekologiškus maisto produktus vartoja 82,1 proc. apklaustųjų, tačiau vartoja retai, dažniausiai 2-3 kartus per savaitę (37,2 proc.), o likusieji - dar rečiau.
Statistiškai reikšmingai dažniau ekologiškus produktus vartoja jaunesnio amžiaus ir didesnes pajamas gaunantys, taip pat aukštojo bei profesinio išsilavinimo respondentai. Ekologiškus maisto produktus gyventojai vartoja dėl to, kad jie sveikesni. Dažniausiai tokių maisto produktų nevartojimo priežastis yra didelė produktų kaina.
„Netinkama mityba kelia daug rūpesčių - pastebimas ryškus kai kurių su maistu gaunamų medžiagų disbalansas, riebalų perteklius, išlieka didelis sergamumo netinkamos mitybos sąlygotų ligų paplitimas, nepakankamai dažnai vartojama tiek šviežių daržovių ir vaisių, tiek grūdinių produktų. Per dešimtmetį kasdien vartojančiųjų šviežias daržoves sumažėjo nuo 70,3 proc. 1997 metais iki 43,4 proc. 2007 metais, daugėja antsvorį turinčių asmenų skaičius, o dėl to daugėja sąnarių pakenkimų", - sako Nacionalinės sveikatos tarybos (NST) narys prof. Rimantas Stukas.
Vilniuje surengtoje diskusijoje apie valstybinę maisto ir mitybos strategiją, kokybės politikos aspektus, programų „Pienas vaikams" ir „Vaisiai mokiniams" įgyvendinimą, kaimo turizmo plėtrą profesorius pabrėžė, kad labai svarbu teikti maisto perdirbimo įmonėms pasiūlymus, kaip perdirbti ekologinio ir tausojančio žemės ūkio produktus, organizuoti ir vykdyti ekologinio ir tausojančio žemės ūkio produktų ženklo propagavimo kampanijas, šviesti vartotoją apie sveiką mitybą, rašo portalas „Agroveta".
Ekologinių ūkių skaičius šalyje nuo 2003 metų išaugo 3,8 karto. 2009 metais buvo sertifikuoti 2679 ekologiniai ūkiai, sertifikuotas plotas - atitinkamai 5,8 karto ir 2009 metais sudarė 135 tūkst. ha.