Dokumente numatyta ne tik nemažai priemonių, padėsiančių išspręsti privalomosios viešųjų pirkimų dalies problemą, bet ir priemonių, padėsiančių pasiekti klimato neutralumo tikslus bei užtikrinti energetinį saugumą, skiriant finansavimą vidutinės trukmės laikotarpiu.
Siekiant užtikrinti Latvijos energetinį saugumą ir skatinti perėjimą prie švarios energijos, Latvijai būtina prisijungti prie TEA. Be to, tai svarbu ir todėl, kad TEA koordinuoja priemones krizių atvejais, o dalyvavimas šioje tarptautinėje organizacijoje taip pat suteikia galimybę dalyvauti priimant sprendimus, pažymima ataskaitoje.
TEA yra Paryžiuje centrinę būstinę turinti, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ribose veikianti savarankiška tarpvyriausybinė organizacija, suformuota 1974-aisiais, tarptautinės naftos krizės metu. Dabar TEA turi 31 tikrąją narę, tris prisijungiančiųjų statusą turinčių valstybių ir 11 asocijuotų narių - visoms joms tenka apytikriai trys ketvirtadaliai pasaulinės energijos paklausos.
Latvija yra vienintelė TEA nepriklausanti Baltijos valstybė.