• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisingumo ministras pakvietė verslą kontroliuojančias institucijas gerąją priežiūros praktiką taikyti dar neįsigaliojus naujam reglamentavimui ir taip padėti greičiau sukurti geresnes sąlygas verslui.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlomiems Viešojo administravimo įstatymo pakeitimams, kuriuose įtvirtinama į pagalbą verslui, o ne baudų skyrimą orientuota verslo kontrolė. Projektas artimiausiu metu bus svarstomas Seime, tačiau dalis jame įrašytų nuostatų ir principų gali būti taikomi nelaukiant įstatymo priėmimo. „Tuos principus, kurie neprieštarauja galiojančiam teisiniam reguliavimui ir kurių įgyvendinimas leis kurti geresnę verslo aplinką, būtina taikyti jau dabar. Turime padėti verslui dirbti, su juo bendradarbiauti ir neapsunkinti jo papildoma priežiūros našta“, - sako R. Šimašius.

REKLAMA

Ministras akcentavo, kad artėjant metų veiklos ataskaitų teikimui jose turėtų būti pateikta ne vien baudų surinkimo statistika ar kita su sankcijomis susijusi informacija, tačiau įvardintos ir pagrindinės problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria verslas, aktualiausi klausimai ar daugiausiai aiškinimo reikalaujančios teisės aktų nuostatos. Šalia jų kartu turėtų būti teikiami ir siūlymai, kaip ir kokius teisės aktus reikia keisti, kad jie nebūtų našta ūkio subjektams. „Verslą kontroliuojančios institucijos, matydamos neadekvačius ir trukdančius verslo veiklai reikalavimus, turėtų ne aklai juos vykdyti tik dėl to, kad taip parašyta įstatyme, o teikti siūlymus ir sprendimus, vos tik kyla abejonių, ar esamas teisinis reguliavimas yra pagrįstas. Visa tai daryti reikėtų nuolat, nelaukiant metų pabaigos“, - sako R. Šimašius.  

REKLAMA
REKLAMA

Kartu institucijos kviestos pradėti daugiau planuoti savo veiklą, o apie planinius patikrinimus iš anksto viešai informuoti. Planinė veikla turi būti pagrindinė, o neplaniniai patikrinimai turėtų būti rengiami tik esant motyvuotam pagrindui ar kilus pagrįstiems įtarimams dėl galimų pažeidimų. Derinant planus siūloma jau dabar neatlikti vienu metu daugiau nei dviejų patikrų, kad išvengti masinių patikrinimų, dažniausiai užgriūvančių verslą metų pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikrinant pirmuosius metus dirbančius ūkio subjektus, patikrinimus siūloma skirti konsultavimui, o už nustatytus pažeidimus netaikyti poveikio priemonių, išskyrus įspėjimą. Tiesa, ši nuostata neturėtų būti taikoma, jei bus nustatyta, kad subjektas daro žalą visuomenei ar veikia tyčia.

Kad verslas geriau žinotų jo veiklai keliamus reikalavimus, šie turėtų būti skelbiami internete, kartu su veiklos vertinimo kriterijais bei dokumentų sąrašu, kuriuos bus reikalaujama pateikti atliekant patikrą.

Šie ir kiti principai taps privalomi, jei Seimas patvirtins juos įtvirtinantį Viešojo administravimo įstatymo projektą. Vyriausybė šį projektą teikia prioriteto tvarka. Išsamiau su juo galima susipažinti Seimo teisės aktų projektų duomenų bazėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų