Nutolusias saulės elektrines šiame žaidime jau anksčiau laimėjusios šeimos iš Tauragės ir Mažeikių rajono sėkmingai naudojasi „Krekenavos“ prizais, kurie aprūpina namus švaria žaliąja energija ir kiekvieną mėnesį padeda sutaupyti pinigų. Tvariai pagamintus mėsos produktus mėgstantiems žmonėms nereikia sukti galvų dėl nuosavų elektrinių įrengimo. Nėra ir rūpesčių dėl valstybės kompensacijų, kurios šiemet buvo išgraibstytos per kelias valandas tą pačią dieną, vos tik duotas startas paraiškoms įkelti.
„Šių dienų pavyzdžiai rodo, kad Lietuvos žmonės yra linkę pereiti prie alternatyvių energijos šaltinių ir aktyviai palaiko permainas. Mes apie tai nuolat primename tūkstančiams savo produkcijos pirkėjų. Suteikiame galimybę rinktis kokybiškus produktus, pagamintus tvariai – naudojant sertifikuotą 100 proc. žalią elektros energiją“, – sako „Krekenavos agrofirmos“ vadovas Linas Grikšas.
Pasak jo, nekilo abejonių, ar 2024 metais verta organizuoti žaidimą „Krekenavos perki – saulės jėgainę vėl laimi“. 2022 ir 2023 metais surengtos akcijos sulaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Progą laimėti nutolusią saulės elektrinę gauna kiekvienas asmuo, perkantis „Krekenavos“ gaminių ir turintis nuosavą būstą, kurį galima aprūpinti žaliąja elektros energija.
Paprasta registracija – tarsi žaidimo bilietas
Registracija į žaidimą vyksta visą mėnesį nuo vasario 20 iki kovos 20 dienos. Laimėtojas ar laimėtoja paaiškės po loterijos. „Krekenavos perki – saulės jėgainę vėl laimi“ nugalėtojo nuosavas būstas bus aprūpintas iš saulės gaminama elektros energija net 24 metus. Tai užtikrins 5 kW galingumo saulės jėgainė.
Saulės elektrines jau laimėję žmonės sako, kad dalyvauti žaidime buvo labai paprasta – užteko nusipirkti mėgstamų „Krekenavos“ mėsos produktų ir registruoti kvitą interneto puslapyje krekenavos.lt. Sulaukusios skambučių ir informacijos apie išskirtinę dovaną tauragiškių ir mažeikiškių šeimos tuo patikėjo ne iš karto. Taip pat jos patvirtina – norint laimėti, svarbiausia dalyvauti. O registruotis žaidime išties lengva.
Šių metų žaidimo laimėtojas bus paskelbtas kovo mėnesį ir informuotas asmeniškai.
Pirkėjams rūpi tvariai pagaminti produktai
Aktyvus gyventojų įsitraukimas ir iniciatyvos palaikymas yra ženklas, kad žmonės išgirsta svarbią „Krekenavos agrofirmos“ žinutę ir mato, kaip paprastai gali patys įsitraukti į žaliąsias permainas. Tuo įsitikinęs bendrovės vadovas L. Grikšas.
Jis mano, kad Lietuvoje ir Europoje vykstantiems pokyčiams yra svarbus kiekvienas prie gaminančių vartotojų bendruomenės prisijungęs namų ūkis ir kiekviena įmonė. O kad diegti tvarius sprendimus apsimoka, įrodė patirtis, kai energijos išteklių kainos buvo smarkiai pakilusios.
„Šiuolaikinės technologijos padeda vis efektyviau pasinaudoti švariais atsinaujinančiais energijos šaltiniais: saule, vėju, vandeniu. Kiekvienas galime prisidėti prie šių technologijų pažangos ir palaikyti žaliąsias permainas. Dėl to „Krekenavos agrofirma“ naudoja sertifikuotą 100 proc. žalią elektros energiją. Taigi, pirkėjai gali būti tikri, kad įsigyja ir kokybiškų, ir tvariai pagamintų produktų“, – dalijasi L. Grikšas.
Elektrą gaminančių vartotojų skaičius įspūdingai auga
Perėjimas prie švariai pagaminamos energijos gyventojams padeda ne tik sutaupyti, bet ir sumažinti CO2 emisijas bei taršą. „Krekenavos agrofirmos“ vadovą L. Grikšą pozityviai nuteikia informacija, kad saulės elektrinių Lietuvoje daugėja.
Energetikos ministerijos duomenimis, pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei dukart ir siekia beveik 90 tūkstančių.
Nutolusiose elektrinėse elektrą gaminančių vartotojų jau priskaičiuojama beveik 30 tūkstančių. Energetikos bendrovių duomenimis, gaminantys elektros vartotojai pernai į tinklą Lietuvoje patiekė 544 tūkst. MWh elektros energijos – net tris kartus daugiau negu 2022 metais.
Pasak L. Grikšo, tai liudija, kad gyventojai ir verslas siekia tų pačių tikslų – tausoti aplinką bei išteklius ir gyventi švariau.
„Krekenavos agrofirma“ pirmąją savo saulės elektrinę įsirengė prieš penkerius metus. Saulėtomis vasaros dienomis ši elektrinė įmonei užtikrina iki ketvirtadalio viso elektros energijos poreikio.