• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbe pasitaiko įvairių kasdienių situacijų, kurios būna ir džiaugsmingos, ir sukelia liūdesį. Tačiau kokie veiksniai labiausiai liūdina darbuotojus, kodėl dirbantieji skundžiasi ar būna nepatenkinti darbu?

REKLAMA
REKLAMA

Darbo paieškos portalas CVbankas.lt paklausė savo vartotojų nuomonės, išsiskyrė keli pagrindiniai požiūriai.

REKLAMA

Džiaugtis neleidžia įvairūs nesusipratimai

Kaip vieną svarbiausių problemų darbuotojai įvardija, kad reikalavimai yra neadekvatūs atlyginimui: reikia atlikti be galo daug užduočių, už kurių atlikimą, pasak respondentų, mokamas minimalus atlygis. Kartais darbuotojui tenka dirbti darbus ne pagal jam priskirtas funkcijas, atlikti kitų darbą, nors tai jam visiškai nepriklauso, o kartais darbuotojai kaltinami ir turi atsakyti ne už savo padarytas klaidas. CVbankas.lt tyrime dalyvavę asmenys mini, kad džiaugtis darbu trukdo ir įvairūs nesusipratimai: darbuotojai būna verčiami dirbti prieš savo įsitikinimus, jiems neleidžiama atsiskleisti, jie per daug kontroliuojami, o įmonėje trūksta veiklos nuoseklumo ir bendros strategijos.

REKLAMA
REKLAMA

Nepatenkinti ne darbu, bet vadovu

Dalį CVbankas.lt tyrime dalyvavusių asmenų darbe liūdina vadovas, jo elgesys: darbuotojai skundžiasi, kad nėra vertinami, kaip vieną didžiausių problemų pabrėžia vadovo nenorą klausytis ir išgirsti. Respondentai teigia, kad kai kurie vadovai paprasčiausiai nesugeba žmogiškai bendrauti, nesilaiko savo pažadų ar įsipareigojimų, o kai kurių kompetencija yra žemesnė nei darbuotojų, todėl dirbant ryškėja įvairių skirtumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesidžiaugi darbu? Pats esi kaltas

Likusioji respondentų dalis nelinkusi dėl darbuotojo nesidžiaugimo darbu kaltinti aplinkybių ar vadovo – jei darbuotojas nepatenkintas darbu, pats dėl to yra kaltas, nes nemoka dirbti taip, kad darbas suteiktų džiaugsmo. Darbuotojai įvardija, kad tokiu atveju  pagrindinės problemos – motyvacijos trūkumas, konkrečiam žmogui pagal jo charakterį netinkamas arba jau nusibodęs darbas. Manoma, kad darbuotojų lūkesčiai neretai prasilenkia su realybe: tikimasi lengvo ir gerai apmokamo darbo, todėl sunkiai susitaikoma su kitokia tikrove, kai reikia įdėti ir laiko, ir pastangų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų