• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gražiai atrodančioms moterys dvigubai rečiau kviečiamos į darbo pokalbį, nei nepatrauklios, rodo tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

To priežastis, pasak tyrimo autorių, galėtų būti ta, kad personalo atrankos skyriuose dažniausiai dirba moterys, todėl jos vengia gražesnių kolegių konkurencijos, rašo telegraph.co.uk. Vyrams galioja priešinga tendencija - nepatraukliam vyrui teks nusiųsti dvigubai daugiau CV, nei gerai atrodančiam, kad jį pakviestų į pokalbį dėl darbo.

REKLAMA

''Ben Gurion" universiteto Izraelyje komanda pagal skelbimus išsiuntė daugiau nei 5000 gyvenimo aprašymų, kad galėtų išsiaiškinti, kokią įtaką grožis turi realioje darbo rinkoje. Ekonomistai į kiekvieną iš 2656 darbo pasiūlymų išsiuntė po du gyvenimo aprašymus. Nors CV turinys buvo identiškas, viename iš jų nuotraukos nebuvo, o kitame buvo patrauklaus(-ios) vyro arba moters atvaizdas.

REKLAMA
REKLAMA

Gražiai atrodantys vyrai sulaukė atsako 19,9 proc. atvejų. Į negražių vyrų CV atsiliepė 13,7 proc. darbdavių atstovų, o į CV be nuotraukų (tyrėjai darė prielaidą, kad nuotraukų neprideda negražiai atrodantys žmonės) atsakė vos 9,2 proc. atvejų.

Atsiliepimai į moterų gyvenimo aprašymus parodė visiškai kitą rezultatą. Labiausiai personalo atrankos darbuotojus sudomino CV su nepatrauklių moterų nuotraukomis - į juos atsiliepė 22 proc. darbdavių atstovų daugiau, nei į CV be nuotraukos ir 30 proc. daugiau, nei į patrauklių moterų CV.

Tyrimo autoriai vėliau susisiekė su personalo atrankos darbuotojais, kuriems siuntė gyvenimų aprašymus ir paaiškėjo, kad 96 proc. atvejų tai buvo moterys, dažniausiai nevedusios, o jų vidutinis amžius buvo 29 metai. Pasak vieno iš tyrėjų Zeev'o Shtudiner'io, ''dėl šių savybių, tikimybė, kad šios darbuotojos nenorės į darbą priimti jaunesnę ir patrauklesę konkurentę, yra labai didelė.''

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų