• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamentas liepė darbuotojams pašalinti Kinijos bendrovei priklausančią dalijimosi vaizdo įrašais programėlę „TikTok“ iš darbui naudojamų įrenginių dėl duomenų apsaugos.

Europos Parlamentas liepė darbuotojams pašalinti Kinijos bendrovei priklausančią dalijimosi vaizdo įrašais programėlę „TikTok“ iš darbui naudojamų įrenginių dėl duomenų apsaugos.

REKLAMA

Šio žingsnio imtasi po to, kai praėjusią savaitę panašių veiksmų ėmėsi kitos pagrindinės Europos Sąjungos institucijos.

Parlamento pirmininkė Roberta Metsola ir generalinis sekretorius Alessandro Chiocchetti nusprendė, kad nuo kovo 20 dienos „TikTok“ negalima naudoti ir diegti darbuotojų įrenginiuose, pavyzdžiui, mobiliuosiuose telefonuose, planšetiniuose ar nešiojamuosiuose kompiuteriuose, rašoma antradienį paskelbtame pranešime.

„Nuo šios dienos internetinė prieiga prie „TikTok“ per mūsų organizacijos tinklą... taip pat bus užblokuota“, – sakoma EP inovacijų ir technologinės paramos generalinio direktorato pranešime, adresuotame maždaug 8 000 institucijos darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat rekomenduojama europarlamentarams ir jų darbuotojams pašalinti programėlę iš savo asmeninių įrenginių.

Europos Komisija, bloko vykdomoji institucija, ir Europos Vadovų Taryba, atstovaujanti 27 ES valstybėms narėms, kibernetinio saugumo sumetimais ketvirtadienį nurodė taikyti panašų draudimą.

REKLAMA

Sekdamos Vašingtono pėdomis, pastarosiomis dienomis nemažai vyriausybių ir institucijų ėmėsi panašių veiksmų prieš populiariąją platformą, priklausančią Kinijos bendrovei „ByteDance“.

Vakarai ypač nerimauja dėl Kinijos prieigos prie naudotojų duomenų visame pasaulyje, tačiau „TikTok“ atkakliai neigia, kad Pekinas turi bet kokią kontrolę ar prieigą.

Visgi lapkritį „TikTok“ pripažino, kad kai kurie darbuotojai Kinijoje gali pasiekti Europos naudotojų duomenis.

REKLAMA
REKLAMA

Baltieji rūmai pirmadienį suteikė visoms federalinėms agentūroms 30 dienų pašalinti programėlę iš visų vyriausybinių įrenginių po to, kai praėjusių metų pabaigoje ją naudoti uždraudė JAV Kongresas.

Tą pačią dieną Kanados vyriausybė, esant įtemptiems Kanados ir Kinijos santykiams, uždraudė savo personalui naudoti „TikTok“ telefonuose ir kituose įrenginiuose, motyvuodama panašiu susirūpinimu dėl duomenų apsaugos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europoje panašaus žingsnio ėmėsi Danijos parlamentas, antradienį paskelbdamas, kad paprašė parlamento narių ir visų darbuotojų pašalinti programėlę iš mobiliųjų įrenginių dėl „šnipinėjimo pavojaus“.

„TikTok“ nekomentavo naujausio EP draudimo, tačiau praėjusią savaitę tvirtino, kad saugo savo 125 milijonų kiekvieną mėnesį programėlę naudojančiųjų Europos Sąjungoje duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų