Vakar svyravęs 1 proc. ribose tarp 1,3530 ir 1,3670 JAV doleris jau antra diena iš eilės smuko euro atžvilgiu ties 1,3620, skelbiama „Swedbank“ apžvalgoje.
Kaip ir pirmadienį, JAV dolerio smukimas buvo įtakotas šoktelėjusių akcijų kainų ir sugrįžusio investuotojų optimizmo, kuris sąlygoja vis rizikingesnių aktyvų pasirinkimą. Tiesa, akcijos brango tik Europoje, nes vakar paskelbti duomenys susiję su JAV nekilnojamo turto rinka buvo prastesni, nei tikėtasi. Vakar paskelbtas Vokietijos gegužės mėnesio ZEW instituto ekonomikos įvertinimo indeksas nustebino rinkos dalyvius pakildamas iki 31,1, kai tuo metu rinkoje buvo tikimasi augimo nuo 13,0 iki 20,0.
Toks stebėtinai geresnis didžiausios Europos ekonomikos įvertinimas, kuris pasiekė aukščiausią lygį per trejus metus, buvo tarsi kompensacija po praeitos savaitės prastesnių euro zonos duomenų. Tačiau viena iš ZEW indekso komponenčių – esamos situacijos vertinimas – smuko iki žemiausi lygmens nuo 2003 m. liepos mėnesio, t. y. -92,8.
Visgi pažvelgus plačiau matyti, kad didėjantis rizikos apetitas turi tendenciją augti, nes tiek akcijų kainų „stiebimasis“, tiek rinkos dalyvių nenoras reaguoti į prastas naujienas tai tik įrodo. Jei pasitvirtins spėjimai ir ekonominė situacija pasuks gerėjimo link JAV, doleriui nusimato išbandymų metas, nes „saugios“ valiutos statusas, kurį ekonomikos sunkmečiu gavo JAV doleris, atsigaunant ekonomikai jam tik maišys.
Šiandien rinkoje sulauksime Vokietijos balandžio mėnesio gamintojų kainų indekso, kuris, prognozuojama, kad bus geresnis nei praėjusį mėnesį. Taip pat sulauksime ir FED‘o praėjusio posėdžio, kuris vyko balandžio 28-29 d., ataskaitos, kuri pateiks prieš kelias savaites vykusio posėdžio detales. Jei rinkoje neišgirsime netikėtų prastų naujienų, kurios sumažins investuotojų optimizmą, didesnių pasikeitimų pagrindinės valiutų poros kurse matyti neturėtume.