Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, kurioje paragino atsisakyti kai kuriose Europos Sąjungos (ES) šalyse taikomų griežtų kovos su krize priemonių, taip pat visose ES šalyse nustatyti minimalių pajamų lygį, siekiant išspręsti skurdo problemą, pranešė EP spaudos tarnyba.
Parlamentas ragina valstybių narių lygiu imtis priemonių minimalių pajamų ribai nustatyti, taip pat parengti tvirtesnes ES rekomendacijas dėl šio klausimo. Europarlamentarai „mano, kad minimalių pajamų sistemų įvedimas visose ES valstybėse narėse būtų vienas veiksmingiausių būdų kovoti su skurdu, užtikrinti reikiamą pragyvenimo lygį ir skatinti socialinę integraciją“.
EP manymu, „tinkamos minimalios pajamos turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. atitinkamos valstybės pajamų mediana“. Vis dėlto Parlamentas nepritarė kairiųjų frakcijų siūlymui minimalių pajamų reikalavimą numatyti ES pagrindų direktyvoje.
Europarlamentarai „pabrėžia, kad net krizės metu minimalių pajamų sistemos turėtų būti laikomos ne išlaidas didinančiu veiksniu, o esmine kovos su krize priemone“. Jie „primygtinai reikalauja, kad į makroekonominę politiką būti įtraukti socialiniai tikslai ir užtikrintas jos socialinis tvarumas“. EP taip pat „primygtinai ragina pakeisti kai kuriose šalyse taikomas griežtas priemones, skirtas kovai su ekonomikos krize, ir pabrėžia tikrų solidarumo priemonių svarbą, įskaitant biudžeto lėšų padidinimą“.
Parlamento manymu, Europos Komisija ir ES valstybių vyriausybės prioritetą turi teikti darbo vietų kūrimui, kuris būtų pirmas žingsnis mažinant skurdą. Europarlamentarai taip pat ragina ES valstybes kovoti su vaikų skurdu ir jaunimo nedarbu, sumažinti mokyklos nelankymo lygį, plėtoti mokymosi visą gyvenimą programas ir mokėti „orumą užtikrinančias pensijas“.
Pritardami Europos Komisijos pasiūlytam tikslui dvidešimčia milijonų sumažinti asmenų, kuriems gresia skurdas, skaičių, europarlamentarai pabrėžia, jog negalima atsisakyti galutinio tikslo visiškai panaikinti skurdą Europoje. Savo ruožtu EP „reikalauja, kad pragyvenimui skirtas atlyginimas visada būtų virš skurdo ribos ir kad darbuotojai, kurie dėl įvairių priežasčių vis tiek gyvena žemiau skurdo ribos, gautų papildomų besąlyginių išmokų, kurios padėtų jiems atsitiesti“.