• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Masinio pajamų deklaravimo startas šiemet vėluoja jau beveik dvi savaites, nes Mokesčių inspekcija vis dar nepateikė preliminarių elektroninių gyventojų pajamų deklaracijų. Šios institucijos atstovai teisinasi, kad vis dar negavo visų reikiamų duomenų iš darbdavių, bankų, draudimo kompanijų ir kitų įstaigų. Be to, šiemet pateikiant duomenis daroma daug klaidų.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirtinama, kad preliminarios deklaracijos bus suformuotos šios savaitės pabaigoje, vėliausiai - kitos pradžioje.

REKLAMA

Pernai preliminarias elektronines deklaracijas Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pristatė kovo 4-ąją. Pasak VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, šiemet analizuojant darbdavių bei kitų trečiųjų šaltinių (bankų, draudimo kompanijų, aukštųjų mokyklų ir t. t.) pateiktą informaciją apie gyventojų pajamas ir išlaidas, aptikta nemažai klaidų.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai nurodomas neteisingas savivaldybės kodas, A klasės kodas, neteisingas mokesčio tarifas. Taip pat dažnai nurodomos netikslios gyventojo koordinatės - gyventojo vardas ar pavardė nesutampa su nurodytu asmens kodu, įrašyti neatpažinti asmens kodai, deklaruota savivaldybė nesutampa su registravimo vietos savivaldybe ir kt.

"Be to, apie 10 procentų darbdavių iki šiol visai nėra pateikę informacijos apie darbuotojų pajamas. Pernai laiku tokios informacijos nepateikė 3 procentai darbdavių", - sakė pokalbininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, tiek elektronines, tiek popierines savarankiškai užpildytas deklaracijas galima teikti nuo sausio pradžios. Tai jau yra padarę apie 3 tūkst. gyventojų, tačiau gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos dar nepradėtos grąžinti.

S. Aliukonytė-Šnirienė ragino gyventojus, kuriems neformuojamos preliminarios deklaracijos (vykdančius individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijusius verslo liudijimą ir panašiai) teikti deklaracijas nelaukiant galutinio termino - gegužės 3 dienos. Taip pat ji ragina jau dabar teikti turto deklaracijas. Jas privalo pateikti valstybės tarnautojai, politikai, teisėjai ir t.t. Šiais metais apie savo neregistruotą turtą, kuris viršija 5 tūkst. litų, Mokesčių inspekcijai turi pranešti ir 18 metų 2004-ais bei vėlesniais metais sulaukę šalies gyventojai bei atvykę gyventi į Lietuvą užsieniečiai.

REKLAMA

Ji dar negalėjo pasakyti, kaip deklaravimo eigai atsilieps tai, kad pernai bankrutavo keletas stambių IT įmonių, kurios turi teikti duomenis apie išperkamosios nuomos būdu įsigytus kompiuterius, už kuriuos dar bus grąžinama dalis GPM.

"Tai paaiškės pradėjus tikrinti gyventojų pajamų deklaracijų duomenų pagrįstumą", - sakė VMI atstovė.

REKLAMA

Kiek šiemet gali būti grąžinama pinigų gyventojams, anot jos, bus galima prognozuoti išanalizavus teisingai pateiktą darbdavių informaciją bei trečiųjų šaltinių duomenis. Žinia, nuo 2009-ųjų įsigaliojo mažesnis GPM tarifas. Pernai pagal visas teisingai užpildytas 2008 m. mokestinio laikotarpio gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas grąžinta 422,8 mln. litų, 2008 metais - 396 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Aliukonytė-Šnirienė tvirtino, kad dėl sunkmečio pinigų grąžinimas nevėluos.

"Nors įstatymas numato, kad permoka mokesčių mokėtojui turi būti grąžinama iki šių metų liepos 31 dienos, tačiau, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, mokesčių mokėtojams, pateikusiems teisingai užpildytas deklaracijas elektroniniu būdu, permoką, įvertinus įplaukas į valstybės biudžetą, Mokesčių inspekcija sieks pervesti anksčiau", - teigė VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė.

Martynas VAINORIUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų