Paskutinę rugpjūčio savaitę teritorinėse darbo biržose buvo užregistruota 5,6 tūkst. naujų bedarbių ir šis rodiklis mažėja devintą savaitę iš eilės. Pirmosiomis birželio savaitėmis būdavo registruojama per 7000 naujų bedarbių, o liepą – 6200-6600 bedarbių.
Lietuvos darbo biržos (LDB) duomenimis, nedarbo išmokų gavėjų irgi mažėja jau septintą savaitę iš eilės. Gaunančių nedarbo draudimo išmokas per savaitę sumažėjo 0,8 tūkst. – iki 75 155 bedarbių. Tai reiškia, kad išmokas dabar gauna 34,6 proc. visų registruotų bedarbių.
Neseniai praradę darbą bedarbiai sudaro didesnę dalį besikreipiančių į darbo biržas, bet Lietuvos darbo biržos laikinojo direktoriaus Alberto Šlekio teigimu, jie aktyviai ieško būtų, kaip išlikti darbo rinkoje.
„Ką tik praradę darbą žmonės aktyviai ieško darbo ir dalyvauja aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse. Tarp įdarbintų asmenų jie sudaro 62 proc., o tarp įtrauktų į aktyvios darbo rinkos politikos priemones – beveik 57 procentus“, – akcentavo LDB laikinasis direktorius Albertas Šlekys.
Aktyvios darbo rinkos politikos priemonės įsigaliojo nuo rugpjūčio 1 d., kai Seimas priėmė Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas. Jos, anot LDB, sušvelnina ekonominio sunkmečio įtaką nedarbo augimui, padeda darbdaviams išsaugoti darbo vietas ir vis didesniam žmonių skaičiui įsidarbinti arba persikvalifikuoti.
1,4 tūkst. bedarbių, nukreiptų į profesinį mokymą, rinkosi mokymo stipendiją arba jai prilygintą nedarbo draudimo išmoką. Tai, pasak LDB, taip pat prisidėjo prie valstybės lėšų poreikio mažinimo. Nuo birželio 5 d. iki rugpjūčio 27 d. nedarbo lygis šalyje padidėjo vienu procentu ir šiuo metu siekia 10,1 procento. Lietuvoje darbo neturi beveik 217 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų.
Rugpjūčio 20-27 dienomis, palyginti su ankstesne savaite, įdarbinimo rodiklis padidėjo 8,7 proc., o nusiuntimas į priemones net 95,5 proc. Šių dviejų rodiklių padidėjimas leido pristabdyti registruoto nedarbo augimą.
***
Balsas.lt nori žinoti bei rašyti ne tik apie statistinę, bet ir realią padėtį: jeigu esate bedarbis, turite teisę gauti išmokas, tačiau jos vėluoja; kyla sunkumų norint dalyvauti mokymo programose; esate įdarbintas valstybei subsidijuojant; praradote darbą, tačiau nesiregistruojate Darbo biržoje ir kodėl? - parašykite mums elektroniniu paštu.