Statistikos departamentas, remdamasis naujesne birželio informacija ir išsamesniais statybos, transporto, paslaugų, darbo ir kainų statistikos duomenimis, įvertino 2009 metų antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais ir patikslino BVP pirmąjį įvertį.
Patikslintais duomenimis, antrąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 23 mlrd. 999 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2008 metų ketvirčiu, sumažėjo 20,2 procento, o, palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 1,8 procento (pokyčiai įvertinti naudojant grandininę rodiklių apimtį). (Anksčiau skelbtas antrojo ketvirčio pirmasis BVP įvertis sudarė 22 mlrd. 534 mln. litų ir, palyginti su 2008 metų antruoju ketvirčiu, sumažėjo 22,4 proc., o palyginti su 2009 m. sausio–kovo mėn. – 1,1 proc.).
Per pirmąjį 2009 m. pusmetį sukurta 44,88 mlrd. litų bendrojo vidaus produkto, arba 17 procentų mažiau nei prieš metus.
2009 m. antrąjį ketvirtį buvo fiksuoti neigiami visų verslo veiklų ir ne rinkos paslaugų rezultatai. Sparčiausiai krito statybos (46,1 proc.), pramonės ir energetikos (25,3 proc.), prekybos, transporto ir ryšių paslaugų (21,4 proc.) bei finansinio tarpininkavimo, nekilnojamojo turto ir kito verslo paslaugų (17,8 proc.) pridėtinė vertė. Lėčiau pridėtinė vertė mažėjo žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėse (4,9 proc.) bei viešojo valdymo ir gynybos, švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo bei kitos komunalinės, socialinės ir asmeninės aptarnavimo veiklos įmonėse (0,7 proc.).
Vartojimo išlaidos balandžio–birželio mėn., palyginti su 2008 m. atitinkamu laikotarpiu, dar labiau sumažėjo nei metų pradžioje. Namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos per antrą ketvirtį sumažėjo 19,4 procento. Nepelno institucijų galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo 11,6 procento. Valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos buvo didesnės nei prieš metus, todėl realus jų augimo tempas siekė 0,5 procento. Tačiau ypač smuko išlaidos kapitalui formuoti – bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 39,8 procento.
Reikšmingai sumažėjęs vartojimas ir kapitalo formavimo apimtis labai sumažino prekių ir paslaugų importą (35,3 proc.). Nors eksportas krito lėčiau (23,3 proc.), tačiau 2009 m. balandžio–birželio mėn. grynasis eksportas buvo neigiamas.