Šio rodiklio trijų mėnesių nuosmukis buvo didžiausias nuo 2009 metų gegužės–liepos mėnesių laikotarpio.
Palyginti su 2019 metų antruoju ketvirčiu, užimtųjų skaičius balandį–birželį padidėjo 113 tūkst. ir prieaugis buvo mažiausias nuo 2012 metų kovo–gegužės mėnesių laikotarpio.
Be to, vidutinis savaitinis šalies gyventojų darbo užmokestis praėjusį ketvirtį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, smuko 1,2 proc. ir metinis nuosmukis buvo didžiausias nuo 2009 metų vasario-balandžio mėnesių laikotarpio bei didesnis už analitikų prognozuotus vidutiniškai 1,1 procento.
Nedarbo lygis Didžiojoje Britanijoje balandžio–birželio mėnesiais sudarė 3,9 proc. ir buvo toks pat, kaip ketvirčiu anksčiau ir tuo pat laikotarpiu pernai.
Anglijos bankas praėjusią savaitę įspėjo, jog, baigus galioti vyriausybės programai, pagal kurią subsidijuojamas neapmokamų atostogų išleistų darbuotojų darbo užmokestis, nedarbo lygis šalyje iki metų pabaigos gali pakilti iki maždaug 7,5 procento.
„Darbo rinkoje tebevyrauja tos pačios tendencijos – mažėja užimtumas ir yra gerokai sumažėjęs dirbamų valandų skaičius, nes daugelis žmonių [dėl koronaviruso pandemijos] yra išleisti neapmokamų atostogų“, – pareiškė ONS atstovas Jonathanas Athow.
Valstybė pagal paramos neapmokamų atostogų išleistiems darbuotojams programą moka iki 80 proc. darbo užmokesčio beveik 10 mln. žmonių, kurie nėra priskiriami prie bedarbių.