• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atskleisti tai, kaip Steve'as Jobsas valdo „Apple“ kompaniją yra beveik tas pats kaip atskleisti mago triukų paslaptis. Neseniai keli šio fokusininko „pagalbininkai“ sulaužė savo tylos įžadus, rašo portalas „Wired.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalo „Fortune“ redaktorius Adamas Lashinsky savo straipsnyje, remdamasis interviu su buvusiais ir esamais kompanijos darbuotojais, puikiai aprašo tai, ką reiškia būti vienu iš „Apple“ darbuotojų. Autorius teigia, kad dirbant „Apple“ jautiesi didžiulės naujos kompanijos dalimi, kur trūkumai yra netoleruojami.

REKLAMA

Pavyzdžiui, 2008 metais „Apple“ pristatė „MobileMe“ interneto paslaugą, kurioje buvo pilna įvairiausių defektų, o tūkstančiai naudotojų negalėjo pasinaudoti savo elektroninio pašto paslauga. Kritikai šį incidentą pavadino „Mobilioji betvarkė.“

Tačiau, pasak „Fortune“, S. Jobsas kritiką priėmė gana ramiai.

„Ar man gali kas nors pasakyti, ką „MobileMe turėtų daryti?“ – klausė „Apple“ vadovas „MobileMe“ kūrėjų komandos.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaukęs atsakymo S. Jobsas įniršo ir paklausė: „tai kodėl, po velnių, ji to nedaro?“

„Jūs sutepėt „Apple“ reputaciją, – toliau tęsė S. Jobsas. – Jūs turėtumėte nekęsti vienas kito už tai, kad save nuvylėte.“

Netrukus po tokių pareiškimų buvo paskirtas naujas „MobileMe“ vadovas, o didžioji dalis buvusios komandos darbuotojų buvo atleisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad veiklusis „Apple“ generalinis direktorius vadovauja kompanijai kaip negailestingas diktatorius, o slaptumo lygis prilygsta JAV Centrinės žvalgybos valdybai.

Buvęs „Wired“ žurnalistas Leander Kahney 2008 metų straipsnyje taip pat buvo aprašęs „Apple“ kompanijos veiklą. Jis buvo paėmęs interviu iš kelių buvusių kompanijos darbuotojų, tarp kurių buvo ir Guy'us Kawasakis. Pastarasis apibūdino S. Jobsą, kaip vadovą, kuris įrodė, kad „yra normalu, būti subingalviu“.

REKLAMA

L. Kahney kalbėjo apie tai, kad „Apple“ slaptumo kultūra yra naudinga kompanijai, nes ji leido kompanijai plėtoti naujus produktus ir įsitvirtinti naujoje rinkoje daug anksčiau nei jų konkurentai.

„Fortune“ straipsnyje taip pat kalbama apie elitinę „Apple“ grupę, žinomą kaip Top 100. S. Jobsas pasirinko šiuos išskirtinius asmenis ir slaptoje vietoje kartu su jais dalyvaudavo slaptuose posėdžiuose, kuriuose buvo aptariama kompanijos strategija. Kad išlaikyti slaptumą, Top 100 nariams netgi buvo nurodyta nesižymėti šio susitikimo savo kalendoriuose.

REKLAMA

Šių susitikimų metu S. Jobsas susirinkusiems pasakojo apie tai, kur link keliauja „Apple“ kompanija, vėliau kai kurie iš Top 100 narių pristato naujus kompanijos produktus ar ateities strategijas. Anot kai kurių pranešimų, S. Jobsas pirmą kartą kompanijos darbuotojams pademonstravo „iPhone“ būtent vieno iš tokių susitikimų metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greta tokių susirinkimų S. Jobsas kiekvieną pirmadienį susitinka su vadovais ir aptaria svarbiausius projektus, o trečiadieniais organizuoja marketingo ir komunikacijos susitikimus.

Painiava po tokių susitikimų yra neatleistina, nes tokių susitikimų metų yra pateikiamas „veiksmų planas“, kuriame ties kiekviena užduotimi yra prirašytas už ją tiesiogiai atsakingas asmuo, turintis užtikrinti jos įgyvendinimą, rašo „Fortune“.

REKLAMA

Kalbant apie aukštus pareigūnus, tokius kaip viceprezidentai, S. Jobsas jiems sako tą pačią kalbą. Taigi, užimant aukštas pareigas „Apple“ kompanijoje susimauti paprasčiausiai negalima.

„Jei esi sargas, tuomet priežastys yra svarbios, – naujiems viceprezidentams vis kartoja S. Jobsas. – Tačiau jos nustoja būti svarbios, jei užimi pareigas nuo sargo iki generalinio direktoriaus.“

REKLAMA

Tačiau bene įdomiausia straipsnio dalis yra apie programą pavadinimu „Apple“ universitetas.

Prieš trejus metus, kuomet S. Jobsas dėl sveikatos sutrikimų ruošėsi antrą kartą laikinai palikti „Apple“ kompaniją, jis pasamdė Jeilio vadybos mokyklos dekaną Joelį Podolny, kad šis vadovautų „Apple“ universitetui. J. Podolny subūrė verslo profesorių komandą, kad šie parašytų keletą atvejo analizės studijų apie reikšmingiausius pastarųjų metų „Apple“ sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koks viso to tikslas? Užtikrinti, kad „Apple“ vis dar išliks „Apple“, jei S. Jobsas būtų priverstas palikti kompaniją visam laikui. Investuotojai ir technologijų apžvalgininkai ilgai diskutavo apie tai, ar „Apple“ sugebės išlikti sėkminga kompanija be savo lyderio.

Šis klausimas vis dar išlieka neatsakytas, tačiau „Apple“ universiteto pagrindinis tikslas būtent ir yra pasiruošti tai dienai, kuomet pasirodymas turės vykti be paties mago.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų