• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atliktas tyrimas parodė, kad kai kurie Z kartos atstovai (gimę nuo 2003 m.) į darbo pokalbius ateina ne vieni. Apklausoje „Resume Templates“, kurioje dalyvavo 1 428 žmonių iš JAV, 70 proc. respondentų teigė, kad ieškodami darbo prašė tėvų pagalbos, o 26 proc. teigė, kad į pokalbį dėl darbo atsivedė tėvus, skelbia portalas „Business Insider“.

Atliktas tyrimas parodė, kad kai kurie Z kartos atstovai (gimę nuo 2003 m.) į darbo pokalbius ateina ne vieni. Apklausoje „Resume Templates“, kurioje dalyvavo 1 428 žmonių iš JAV, 70 proc. respondentų teigė, kad ieškodami darbo prašė tėvų pagalbos, o 26 proc. teigė, kad į pokalbį dėl darbo atsivedė tėvus, skelbia portalas „Business Insider“.

REKLAMA

Aptardama rezultatus savo radijo laidoje, žurnalistė Kim Komando sakė, kad kartą vienas kandidatas į pokalbį dėl darbo studijoje atvyko su savo motina.

„Tai tiesiog blogas ženklas“, – sakė ji.

Iš Z kartos atstovų, kurie pažymėjo, kad darbo pokalbyje dalyvavo jų tėvai, 37 proc. teigė, kad jie tiesiog kartu atėjo į biurą, 26 proc. teigė, kad tėvai fiziškai sėdėjo kambaryje, kol vyko pokalbis, o 18 proc. teigė, kad jų tėvai net patys prisistatė samdančiam vadovui.

7 proc. respondentų teigė, kad jų tėvai net atsakė į darbdavio klausimus už juos.

Auganti tendencija?

Imtis nedidelė, tačiau ji paremta ankstesniais duomenimis, kad kai kurie žmonės, ieškantys darbo, yra laimingesni, kai tėvai padeda jiems jį susirasti.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai studentų gyvenimo leidinio „Intelligent“ užsakymu atliktoje 800 vadovų, direktorių ir vadybininkų apklausoje vienas iš penkių darbdavių teigė, kad kandidatas į pokalbį atvyko su tėvais.

REKLAMA

Kai kurie darbdaviai (39 proc.) teigė, kad vengia įdarbinti neseniai mokslus baigusius absolventus ir renkasi vyresnio amžiaus kandidatus. Paklausti apie elgesį pokalbio metu, 50 proc. respondentų teigė, kad jauni kandidatai prašė per didelio atlygio, o 47 proc. teigė, kad jie netinkamai apsirengė.

Šios apklausos turi ir trūkumų. Tai, kad vadovai sako, jog susidūrė su kandidatais, kurie kažką daro, nereiškia, kad tai tampa norma. („Business Insider“ nerado nė vieno Z kartos atstovo socialiniuose tinkluose, kuris būtų sakęs, kad į pokalbį dėl darbo atsivedė savo tėvus).

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pastebima, kad jaunesnės kartos kritikuojamos už kiekvieną savo žingsnį. 2013 m. „The Wall Street Journal“ rašė, kad „Adecco“ apklausoje, kurioje dalyvavo koledžų absolventai, vos 3 proc. tūkstantmečio kartos atstovų (gimusieji 1981–1996 m., dar vadinami Y karta) teigė, kad į darbo pokalbius tempiasi savo tėvus.

Erin McGoff, turinio kūrėja, teikianti karjeros ir gyvenimo patarimus, sakė, kad ji klausinėjo ir nustebo radusi įrodymų, jog tėvai dalyvauja pokalbiuose dėl darbo ir bando jiems parengti savo suaugusius vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gairės ir įžvalgos

Nors tėvų atvedimas į pokalbį gali kelti nerimą, tai gali būti ne taip blogai, kaip atrodo. Tai gali suteikti jauniems žmonėms taip reikalingą pasitikėjimo savimi postūmį ir gali būti skirtumas tarp to, ar jie pasirodys gerai, ar blogai.

Absolventų darbo paieškos platformos „Bright Network“ generalinis direktorius Jamesas Uffindellas sakė „Business Insider“, kad darbo rinka gali būti „bauginanti“.

REKLAMA

„Bright Network“ atlikto tyrimo duomenimis, tik 54 proc. jaunų specialistų jaučiasi užtikrintai, kad gaus darbą iš karto po studijų, ir nurodo, kad nerimauja dėl patirties stokos.

Tai rodo, kad Z karta „vertina patarimus ir patirtį, kurią, be abejonės, gali suteikti tėvai“, – sakė J. Uffindellas.

Žiniasklaidos bendrovės „People Managing People“ žmogiškųjų išteklių ekspertas Davidas Rice‘as sakė „Business Insider“, kad Z kartos atstovai yra tokio amžiaus, kai didžiąją gyvenimo dalį buvo įpratę gyventi su tėvais.

REKLAMA

„Todėl priimdami svarbius sprendimus, pavyzdžiui, rinkdamiesi darbą, jie natūraliai gali prašyti tėvų patarimų ir rekomendacijų“, – sakė jis.

Tėvų dalyvavimas pokalbyje gali sumažinti stresą ir nerimą, susijusį su pokalbiu, sakė D. Rice‘as.

„Z kartos atstovams gali atrodyti, kad tėvų dalyvavimas gali padėti jiems labiau atsipalaiduoti, – sakė jis. – Tai gali daug ką atskleisti apie jų natūralius bendravimo įgūdžius ir sprendimų priėmimo procesus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akivaizdūs trūkumai

Neoficialiais duomenimis, kai kurie tėvai nesupranta, kodėl jų vaikai prašo jų atvykti į darbo pokalbius.

„Mokykloje ji labai pasitikėjo savimi, jai niekada nereikėjo, kad laikyčiau ją už rankos, – rašė viena mama „News.com.au“ patarimų rubrikai „Kidspot“. – Aš nelaikau savęs super mama, todėl nesuprantu, kodėl ji to prašo“.

Atsakydama į tai, apžvalgininkė Jordana Shell jai pasakė, kad Z karta „turi mokytis ir ugdyti atsparumą“.

REKLAMA

„Kaip tėvai turime žinoti, kada leisti jiems plaukti vieniems, o kada mesti gelbėjimosi liemenę“, – sakė ji.

Nors yra tam tikros naudos, yra ir akivaizdžių tėvų, atvykstančių kartu su vaikais į interviu, trūkumų. Pavyzdžiui, kambaryje esantiems tėvams gali kilti pagunda kištis ir daryti įtaką vaiko atsakymams.

Įdarbinimo įmonės „Office Wings“ įkūrėja Jennie Bayliss pasakojo „Business Insider“, kad bėgant metams pasikeitė įmonių darbuotojų atrankos būdai, ypač pradėjus taikyti internetinius pokalbius.

REKLAMA

„Mes, kaip įdarbintojai, ne visada galime būti tikri, kas dar yra kambaryje, – sakė ji. – Tačiau kai kalbama apie pokalbį akis į akį, stengiamės sukurti tokią aplinką, kuri atskleistų geriausias kandidato savybes, kad jis nejaustų poreikio su savimi atsinešti ką nors daugiau nei keletą užrašų“.

J. Bayliss sakė, kad pokalbio metu ji nori matyti žmogų tokį, koks jis yra, kad galėtų įvertinti, ar jis gerai pritaps prie likusios komandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažai tikėtina, kad šalia jų bus vienas iš tėvų, kuris atskleis tą pusę, – sakė ji. – Tačiau, man, kaip mamai, būtų sunku neįsiterpti ir nebandyti pagražinti savo vaiko atsakymų, o tai įdarbintoją gana erzintų“.

„Bet kurio kito asmens dalyvavimas gali iškreipti vertinimą“

„Neįsivaizduoju, kad daugeliui darbdavių patiktų, jei Z kartos atstovai į pokalbį dėl darbo atsivestų tėvus, nebent tam būtų aiški priežastis, nurodyta prieš pokalbį“, – sakė D. Rice‘as.

REKLAMA

„Taip, nėra nieko blogo kreiptis į tėvus patarimo, – pridūrė jis. – Tačiau jie taip pat nebus šalia kiekvieną dieną, kai ateisite į darbą“.

Claire Brawn, virtualios mokymo platformos „Attensi“ direktorė, sakė „Business Insider“, kad būtų „visiškai neįsivaizduojama“, jei kandidatas į pokalbį atsivestų savo tėvus.

„Joks potencialus darbdavys negalėtų ignoruoti šio dramblio kambaryje“, – sakė ji ir rekomendavo jauniems darbo ieškantiems žmonėms išbandyti vaidmenų žaidimus, kad sustiprintų savo pasitikėjimą savimi.

REKLAMA

Victoria McLean, „City CV“ ir „Hanover Talent Solutions“, kuri konsultuoja absolventus darbo paieškos klausimais, generalinė direktorė, sakė „Business Insider“, kad moralinė parama yra svarbi, o praktika su tėvais yra puikus būdas pasirengti, tačiau ji „nubrėžtų ribą, kada juos reikia atsivesti į pokalbį“.

Jos teigimu, tai, kad mama ir tėtis yra šalia ir laiko jūsų ranką, „daug ką pasako“.

ne tik tevus dabar i darbo pokalbius atsiveda. kai kuriems anukams net senelio pagalbos prireikia, norint gauti tam tikra posta:)
Lepšiu priaugino o dabar laksto iš paskos . O jiems motinos papo nereikia ?
Tai čia dar nieko. man nepatinka,kai į moterų konsultaciją atsiveda vyrus. Norisi paklausti, o jūs nedirbate? Dažniausiai taip ir yra. Sėdi tokie čiuplučiai, keliukus suglaudę, neišsivystę, o jau būsimi tėčiai. Žinokit savo vietą, tai visgi moterų karalystė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų