Julija Navalnaja pareiškė, kad jeigu grįžtų į Rusiją, tai dalyvautų Rusijos prezidento rinkimuose, o pagrindiniu oponentu įvardijo Vladimirą Putiną. Ji taip pat teigė, kad nori „būti moterimi, kurios Putinas bijo labiausiai“.
Anksčiau jos vyrą A. Navalną leidinys „Time“ įvardijo „žmogumi, kurio V. Putinas bijo labiausiai“.
„Mano tikslas – priartinti ir paversti realiomis permainas šalyje. Jeigu grįžčiau į Rusiją, eičiau į rinkimus kandidate į prezidentus“, – interviu BBC pasakojo J. Navalnaja. Tuo pačiu ji priminė, kad kol V. Putinas yra valdžioje, ji neturi galimybės grįžti į tėvynę – net savo vyro laidotuvėse jai dalyvauti nebuvo saugu.
Interviu BBC A. Navalnaja taip pat prisipažino, kad ji „nėra burtininkė ir nežino paslapties“, kaip pasiekti, kad Rusijoje įvyktų neatidėliotini pokyčiai. „Jei negalite padaryti kažko didelio iš karto, darykite ką nors mažo kasdien, ir kuo daugiau žmonių tai darys, tuo greičiau ateis laikas pokyčiams“, – sakė ji.
Jos teigimu, Rusijos opozicija yra sudėtingoje padėtyje, daugelis jos narių yra emigracijoje ir depresijoje. „Aš tokia nesu. Nepaisant visų baisių įvykių, kurie nutiko mano gyvenime, tikiu, kad vieną dieną viskas turi pasikeisti, anksčiau ar vėliau“, – pažymėjo A. Navalnaja.
Vakarų sankcijos Kremliui dėl Navalno mirties – „vertos pajuokos“
J. Navalnają papiktino ir Vakarų reakcija į jos vyro nužudymą viename iš Rusijos kalėjimų. Savo vyro opozicinę veiklą bandanti tęsti moteris ją pavadino „verta pajuokos“.
„Buvo paskelbtos kažkokios sankcijos tos kolonijos už Poliarinio rato darbuotojams. Man atrodo, kad tai kažkokia pajuoka iš mano vyro atminimo. Tie žmonės yra iš mažo miestelio, toli nuo Maskvos, jie (užsienyje) niekada nebuvę, neturi ten jokio nekilnojamo turto. Jiems visiškai nerūpi sankcijos. Manau, Putinas yra visiškai patenkintas šia net ne reakcija, o jos nebuvimu“, – paaiškino J. Navalnaja.