Abiejų Korėjų santykiai yra labai pašliję, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas anksčiau šiemet paskelbė Pietų Korėją savo šalies „pagrindine prieše“.
Cituodama Šiaurės Korėjos gynybos ministerijos pranešimą, oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad šį šeštadienį kariuomenės „generalinis štabas išleido preliminarų operacinį įsakymą pasienyje esantiems jungtiniams artilerijos daliniams (...) visiškai pasirengti atidengti ugnį“.
Buvo įsakyta, kad „aštuonios artilerijos brigados, pilnai ginkluotos visu karo meto pajėgumu, būtų pasirengusios atidengti ugnį“ iki sekmadienio vakaro 20 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku.
KCNA taip pat nurodė, kad kitiems daliniams įsakyta „sustiprinti stebėjimą visiškoje parengtyje“, o sostinėje Pchenjane „sustiprinti oro gynybos stebėjimo postai“.
Penktadienį Šiaurės Korėja pareiškė, kad Pietų Korėja kelis kartus šį mėnesį vėl pasiuntė į Pchenjano oro erdvę dronų su propagandiniais lankstinukais.
Teigiama, kad Seulo siųsti dronai skleidžia prieš režimą nukreiptą propagandą, o lapeliuose buvo „kurstančių gandų ir šiukšlių“, sakė KCNA.
Dronų leidimas į Pchenjano oro erdvę „gali būti laikomas karine ataka“, pareiškė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerija, kurią cituoja KCNA. Anot jos, tai yra „netoleruotina ir neatleistina rimta provokacija“.
Pietų Korėjos gynybos ministras Kim Yong-hyunas (Kim Jonghjunas) iš pradžių neigė kad tokie dronai buvo leisti, tačiau vėliau šalies Jungtinis štabų vadų komitetas pakeitė poziciją, pareiškime nurodydamas, kad „negali patvirtinti, ar Šiaurės Korėjos kaltinimai yra teisingi, ar ne“.
Praėjusią savaitę Šiaurės Korėjos kariuomenė pareiškė, kad „visam laikui uždarys ir blokuos pietinę sieną“ su Pietų Korėja.