Vis dėlto, ekspertai aiškina, kad dėl seisminio skilimo jaudintis nereikėtų, nes žmonija šio reiškinio gali nespėti sulaukti. Manoma, kad žemynas galutinai gali suskilti tik praėjus dešimčiai milijonų metų.
Atsivėręs plyšys Afrikoje
Afrikoje atsiradęs įtrūkimas siejamas su Rytų Afrikos lūžių juosta, kuri yra viena didžiausių visame pasaulyje ir tęsiasi tūkstančius kilometrų per Afrikos šalis, įskaitant Etiopiją, Keniją, Kongo Demokratinę Respubliką ir daugelį kitų.
Manoma, kad įvykus Afrikos žemyno skilimui, Somalis atsiskirs nuo Nubijos, tačiau tai yra itin lėtas procesas, vykstantis jau maždaug 25 milijonus metų.
2018 m. Kenijoje atsiradęs plyšys sudrebino socialinius tinklus. Mokslininkai svarsto, kad šis reiškinys galėjo atsirasti dėl pernelyg minkšto dirvožemio erozijos, tačiau aiškios išvados nepateikia.
„Išlieka klausimas, kodėl jis susiformavo toje vietoje ir ar jis apskritai yra susijęs su Rytų Afrikos lūžių juosta“, – rašo tyrėja Lucía Pérez Díaz.
Ekspertai teigia, kad procesas, kai Afrikos žemynas pradės skilti bus laipsniškas, o ne staigus, o kai galiausiai tai įvyks, jūra atskirs šias plokštes.
Skaičiuojama, kad per visą Žemės egzistavimo laikotarpį, žemynų skilimas buvo įvykęs mažiausiai tris kartus, todėl tai yra natūralus reiškinys, kurio žmonija kontroliuoti negali.
Skaldyk ir valdyk