„Atrodo, kad tuo metu turėjote gilių įžvalgų apie bitkoinus?“ filmo pabaigoje C. Hobackas klausia P. Toddo.
„Na, taip, aš esu Satoshi Nakamoto“, – atsako jis.
Vis dėlto šis prisipažinimas nebūtinai yra dūminis ginklas. P. Toddas, kuris savo socialinio tinklo X kanale stipriai remia Ukrainą ir Izraelį, yra žinomas tuo, kad teiginį „Aš esu Satoshi“ pasitelkia kaip solidarumo išraišką su kūrėjo siekiu užtikrinti privatumą.
„Žinoma, aš nesu Satoshi“
Prieš pasirodant dokumentiniam filmui, elektroniniame laiške „CoinDesk“ P. Toddas, kaip pranešama, neigė esąs bitkoinų kūrėjas.
„Žinoma, aš nesu Satoshi“, – sakė jis.
Jei P. Toddas bus visuotinai pripažintas bitkoino kūrėju, šis atskleidimas užbaigs daugiau nei dešimtmetį trukusias spekuliacijas dėl asmens, kurio darbas paskatino pasaulinę daugiamilijardinę skaitmeninių valiutų maniją, tapatybės: maniją, kuri ne tik praplėtė finansų ribas, bet ir sudarė sąlygas plačiai paplitusiam sukčiavimui ir kitai neteisėtai veiklai.
P. Toddas nėra nežinomas pinigų be valstybės sistemos entuziastams. Kaip ilgametis bitkoino branduolio kūrėjas, žinomas dėl viešo bendravimo su „Satoshi“ prieš jam 2010 m. dingstant iš kriptografijos forumų, jo vardas visada turėjo svorio bendruomenėje. Tačiau jis retai kada buvo laikomas pagrindiniu įtariamuoju.
„Techniniu požiūriu jis yra vienas svarbiausių bitkoinų kūrėjų, – sakė „Castle Island Ventures“ steigėjas Nicas Carteris, kuris pridūrė, kad P. Toddą pažįsta nuo 2017 m. – Apskritai žmonės jo požiūrį į bitkoinus laiko labai svarbiu“.
Kur tikrieji atsakymai?
39-erių metų Toronto Ontarijo meno ir dizaino koledžo absolventui P. Toddui būtų buvę 23-eji, kai buvo baigiama rengti garsioji bitkoino baltoji knyga, kurioje pirmą kartą išdėstyta decentralizuotos pinigų sistemos vizija.
Anksčiau P. Toddas vienoje tinklalaidėje pasakojo, kad jam buvo apie 15 metų, kai pirmą kartą pradėjo bendrauti su pagrindiniais kriptografijos įtakingais asmenimis, vadinamaisiais šifruotojais.
„Tokiuose tyrimuose skaitmeninė ekspertizė gali nuvesti tik tiek, kad ji yra tarsi kompasas, – prieš dokumentinio filmo transliaciją „Politico“ sakė C. Hobackas. – Tikruosius atsakymus galima rasti tik neprisijungus prie interneto“.
„Toddo žaidimų teorija yra kito lygio, – sakė C. Hobackas. – Tik pagalvokite, prieš išleidimą: Jis yra treileryje, yra daugiamilijoninis lažybų fondas, šimtai tūkstančių žinučių apie filmą, ir aš nemačiau, kad kas nors būtų užsiminęs apie tokią galimybę. Jis – suš**tas genijus.“
Kriptovaliutų pramonė nepuolė tikėti šia naujiena
P. Toddo įvardijimas bus smūgis kriptovaliutų prognozių rinkoms, kurios iki pirmadienio favoritu laikė jau mirusį amerikietį informacijos privatumo gynėją Leną Sassamaną.
Tačiau bitkoinų ir kriptovaliutų pramonė neskuba patikėti P. Toddo kaip Satoshi teorija. Kai pasklido žinia apie dokumentinio filmo išvadas, vienas iš bitkoinų bendrovės „Casa“ įkūrėjų Jamesonas Loppas X tinkle parašė, kad „kad ir kur būtų Satoshi, man patinka manyti, kad jis juokiasi iš šios naujausios kvailystės“.
N. Carteris sakė esąs įsitikinęs, kad P. Toddas nėra Nakamoto, iš dalies dėl gilių žinių, kurias bitkoinų kūrėjas būtų turėjęs turėti apie kriptografiją ir skaitmeninių pinigų sistemas.
„Istorijoje nėra didesnės paslapties, – vėliau sakė jis apie Satoshi, kuris, kaip manoma, turi didžiulį kiekį bitkoinų, tapatybę. – Faktas, kad Satoshi sėkmingai tai padarė – tai tikrai stebuklinga. Aš asmeniškai tikiuosi, kad niekada nesužinosime, kas yra Satoshi“.