„Žalgiris“ vėl paskutinėmis sekundėmis suklupo Madride

Kauno „Žalgirio“ (1/2) krepšininkai Eurolygos „Top 16“ etape patyrė antrąją nesėkmę minimaliu skirtumu. Joano Plazos auklėtiniai išvykoje po permainingos ir dramatiškos kovos 74:75 (23:18, 17:22, 12:14, 22:21) nusileido Martyno Pociaus atstovaujamam Madrido „Real“ (3/0) klubui.

Lietuvos čempionams šiame susitikime negalėjo padėti nugaros traumą patyręs Darjušas Lavrinovičius.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmelas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Jeffas Foote‘as.

Žalgiriečiai dvikovos pradžioje sėkmingai rengė atakas – M.Popovičiui įmetus tritaškį, du baudos metimus pridėjo J.Foote‘as, o greitoje atakoje T.Dardenas dar labiau padidino pranašumą (7:0). Aikštės šeimininkų tylą nutraukė Rudy Fernandezas, pelnęs 5 taškus paeiliui. „Žalgiris“ ir toliau diktavo sąlygas – užtikrintai žaidęs J.Foote‘as po M.Popovičiaus perdavimo triuškinančiu dėjimu sudrebino krepšį, o po T.Dardeno dvitaškio kauniečių persvara siekė 8 taškus (13:5).

Nuo atsarginių suolo pakilęs Rimantas Kaukėnas puikiai pakeitė M.Popovičių – gynėjas dvitaškiu su pražanga padidino atotrūkį (16:7). Ūgio pranašumą po krepšiu išnaudojęs Mirza Begičius pelnė pirmuosius taškus, tačiau kitoje atakoje Kšištofas Lavrinovičius į tai atsakė tritaškiu ir pirmąkart išvedė „Žalgirį“ į priekį dviženkliu skirtumu (19:9).

Ketvirčio pabaigoje J.Plazos auklėtiniams koją kišo pražangos, ko pasekoje„Real“ ėmė mažinti deficitą (18:20). Sėkminga nata pirmąjį ketvirtį užbaigė Oliveris Lafayette‘as, kurio tritaškis aidint sirenai padidino „Žalgirio“ pranašumą – 23:18.

Antrąjį ketvirtį prasiveržimu po krepšiu pradėjo Martynas Pocius, į kurį tuo pačiu atsakė R.Kaukėnas. Pusantros minutės trukusią tylą nutraukė įspūdingas epizodas, kurio autorius buvo „Real“ legionierius iš Lietuvos – M.Pociaus tritaškis su pražanga sumažino Madrido ekipos atsilikimą iki minimumo (24:25). Po ilgos pertraukos „Žalgiriui“ taškus pelnė I.Jaaberas, tačiau aikštės šeimininkai toliau rungtyniavo pakiliai – sėkmingai gynyboje sužaidę „Real“ krepšininkai pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį (29:28).

Abi ekipos apsikeitė tiksliomis atakomis. Nors po Nikolos Mirotičiaus metimo Madrido klubui buvo pavykę persverti rezultatą, Mario Delašo dvitaškis ir T.Dardeno dėjimas sugrąžino „Žalgiriui“ pranašumą (38:36). Tragiškai tolimus metimus metę (2/12, 17 proc.) ispanai tai kompensavo baudų metimais. Nors J.Foote‘o dėka „Žalgiris“ pirmavo, tačiau paskutinės atakos metu „Real“ krepšininkams pavyko atstatyti pusiausvyrą – 40:40.

Po didžiosios pertraukos aikštėje ir toliau išliko intriga – į „Žalgirio“ pelnytus 5 taškus „Real“ atsakė beveik tuo pačiu (44:45). Dvi atakas paeiliui kauniečiams pavyko surengti M.Popovičiaus dėka – vienoje kroatas pats smeigė tritaškį, o kitoje puikiai sukūrė progą J.Foote‘ui įdėti kamuolį į krepšį (50:46). Pirmoje susitikimo dalyje pro šalį iš toli šaudę aikštės šeimininkų metikai prabudo trečiajame kėlinyje – po dviejų tritaškių ir metimo iš vidutinio nuotolio jie išsiveržė į priekį.

Per likusį laiką trečiajame ketvirtyje nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų. Sužaidus 30 minučių „Real“ pirmavo 54:52.

Paskutinėmis trečiojo kėlinio akimirkomis nepataikiusiam M.Delašui tai pavyko padaryti ketvirtojo pradžioje – jo metimas atstatė pusiausvyrą (54:54). Tiek „Žalgiris“, tiek „Real“ taškus rinko tritaškiais – į Dontaye Draperio ir Jaycee Carrollo tolimus metimus tuo pačiu atsakė R.Kaukėnas ir O.Lafayette‘as (62:62).

Už diskusijas su rungtynių arbitrais techine pražanga buvo nubaustas Felipe Reyesas, tačiau iš viso to kauniečiams pavyko išpešti vos tašką. Energingai žaidusio S.Llullo pelnyti 5 taškai iš eilės išvedė „Real“ į priekį, tačiau neprireikė daug laiko „Žalgiriui“ susigrąžinti pranašumą į savo rankas – tai individualiomis pastangomis padarė O.Lafayette‘as (68:67). Netrukus švieslentėje vėl degė lygus rezultatas (70:70).

Situaciją keisti bandė į aikštę sugrįžęs F.Reyesas, kuris buvo pastebimas tiek puolime, tiek gynyboje (72:70). Puikų šansą „Žalgiriui“ suteikė R.Fernandezas, kuris beprasidedančioje greitoje kauniečių atakoje neleistinai stabdė K.Lavrinovičių ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Kauno klubo aukštaūgis abiem baudų metimais išlygino rezultatą, tačiau jo persverti nepavyko – Lietuvos čempionams per 5 sekundes nepavyko iš užribio išsimesti kamuolio (72:72).

Kitoje atakoje aikštės šeimininkams nepavyko pelnyti taškų, o kamuolį atkovojęs O.Lafayette‘as išprovokavo varžovo pražangą ir realizavo abu baudos metimus (74:72). Tačiau viską aukštyn kojom apvertė S.Rodriguezas, kuris smeigė tritaškį likus 3 sekundėms ir persvėrė rezultatą „Real“ naudai (75:74). Lemiamos atakos metu progą išplėšti pergalę turėjo M.Popovičius, tačiau kroato metimas iš toli buvo netaiklus, o jo komandos draugams metimo pataisyti nepavyko.

M.Pocius šiose rungtynėse aikštėje praleido 8 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos metimai), atkovojo bei perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo varžovo pražangą, sykį prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

„Žalgiris“: M.Popovičius (5/9 trit.) 21, O.Lafayette‘as 13, R.Kaukėnas 11, J.Foote‘as ir K.Lavrinovičius (6 atk. kam.) po 8, T.Dardenas 6, M.Delašas 4, I.Jaaberas 3.

„Real“: N.Mirotičius (5/6 dvit.) 17, R.Fernandezas ir S.Llullas (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 10, M.Pocius ir F.Reyesas po 6, C.Suarezas 5, D.Draperis 3.