„Žalgiris“ savo tvirtovėje neatsilaikė prieš CSKA klubą

Antrą pralaimėjimą iš eilės Eurolygos „Top 16“ etape patyrė Kauno „Žalgirio“ klubas (1/3), namuose turėjęs pripažinti užtikrintai rungtyniavusio Maskvos CSKA (4/0) pranašumą – 73:87 (15:16, 16:22, 20:27, 22:22). Kitą savaitę žalgiriečiai svečiuose susitiks su tris pergales turinčia Stambulo „Anadolu Efes“.

Maskviečiai mačą pradėjo be jokio jaudulio ir atrodė užtikrinčiau – 2:7. Žalgiriečiai sunkiai rinko taškus, o CSKA tai darė palyginus labai lengvai – 4:11. Situaciją aikštėje pagerino R. Kaukėno dvitaškis bei I. Jaabero tritaškis (9:11). Vis dėlto rusai neatidavė iniciatyvos – 11:14. Po pirmo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 15:16.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 20:18. „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (22:18), tačiau CSKA sureagavo žaibiškai ir kiek apramino šeimininkų aistruolius – 25:25. Aikštėje buvo pasirodęs ir D. Lavrinovičius, tačiau akivaizdžiai matėsi traumos padariniai. O ir pačiam broliui buvo fiziškai sudėtinga grumtis su galinga CSKA priekine linija, nors tą jis darė pakankamai sėkmingai. Rusijos čempionai ėmė bausti lietuvius tritaškiais, tačiau „Žalgiris“ atsilaikė prieš V. Chriapos tolimus šūvius – 31:31. Į neviltį varančiais V. Chriapos ir N. Krstičiaus metimais iš vidutinio nuotolio CSKA prieš pat ilgąją pertrauką pabėgo 38:31.

Po pertraukos CSKA ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose ir netgi nutolo dviženkliu skirtumu – 37:48. Trečio kėlinio viduryje aikštėje kilo nedidelis susistumdymas. M. Popovičius buvo nubaustas technine pražanga. V. Chriapai skirta nesportinė pražanga. Žalgiriečius į priekį ėmė tempti šešis taškus iš eilės pelnęs O. Lafayette‘as (45:56). Kauniečius į neviltį varė CSKA tritaškiai. Prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ atsiliko 51:65.

32-ą minutę „Žalgirio“ situacija buvo labai komplikuota – 51:69. E. Messinos auklėtiniai dominavo aikštėje ir tvirtai laikė pranašumą savo rankose (56:74). Tiesa, penki iš eilės I. Jaabero taškai kiek atgaivino „Žalgirio“ viltis, bet iki mačo pabaigos buvo likę tik 3,5 min. – 64:74. Deja, bet grėsmingiau priartėti nebepavyko.

„Žalgiris“: M. Popovičius 16, O. Lafayette‘as 11, T. Dardenas ir I. Jaaberas 10, R. Kaukėnas 6, M. Delašas ir K. Lavrinovičius 5, P. Jankūnas 4, V. Lipkevičius 3, D. Lavrinovičius 1.

CSKA: M. Teodosičius 24 (5 rez. perd.), V. Micovas 20, V. Chriapa 15 (8 rez. perd., 4 per. kam.).