Didžiąją rungtynių dalį Milano „Emporio Armani“ (3/6) klubą turėjęs vytis Kauno „Žalgiris“ (7/2) dvikovos pabaigoje perlaužė rungtynių eigą ir 67:65 iškovojo sunkią pergalę devintajame Eurolygos ture.

Lietuvos čempionai mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Kšištofas Lavrinovičius ir Jeffas Foote‘as.

Pirmuosius taškus akimirksniu po K.Lavrinovičiaus perdavimo pelnė T.Dardenas, tačiau vėliau 3 minutes žalgiriečių puolimas strigo. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 9:3. Svečiai nepasimetė – M.Popovičiaus ir T.Dardeno tandemas sumažino atsilikimą iki minimumo, o po Pauliui Jankūnui įmetus dvitaškį ir persvėrė rezultatą (12:11).

Nuo atsarginių suolelio į aikštę pakilęs Rimantas Kaukėnas sėkmingai įsijungė į žaidimą ir pelnė 4 taškus paeiliui (16:14). „Emporio Armani“ aukštaūgiui Ioanniui Boroussiui prasižengus antrąjį kartą, Milano klubo vyriausiasis treneris buvo priverstas pasaugoti savo lyderį. Jam palikus aikštę susilpnėjo priekinė linija – tuo iškart pasinaudojo dvitaškį įmetęs P.Jankūnas. Ketvirčio pabaigoje paskutinėmis sekundėmis Malikui Hairstonui pavyko kiek sušvelninti deficitą – 16:18.

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai atstatė rungtynių pusiausvyrą (20:20). Į neviltį varžovus varė „Emporio Armani“ lyderis Keithas Langfordas – amerikietis naudingai žaidė abejose aikštės pusėse ir pelnęs 6 taškus paeiliui išvedė Milano klubą į priekį (26:20). Po Antonio Fotsio tritaškio jų pranašumas tapo rekordiniu (29:22), tačiau kieta „Žalgirio“ gynyba neleido aikštės šeimininkams 2 minutes pelnyti nė taško ir spurtavę 7:0 kauniečiai išlygino rezultatą (29:29).

Kėlinio pabaiga Lietuvos čempionams nebuvo tokia sėkminga – neilgai trukusį jų pirmavimą tritaškiu nutraukė Omaras Cookas, o artėjant didžiajai pertraukai „Emporio Armani“ dar labiau padidino atotrūkį. Įpusėjus susitikimui „Žalgirio“ deficitas buvo 5 taškai – 32:37.

Po pertraukos pirmasis taškus prasiveržimu pelnė R.Kaukėnas (34:37). Milano klubas nebuvo linkęs lengvai atiduoti iniciatyvos į varžovų rankas – A.Fotsio ir M.Hairstono metimai sukrovė savo komandai 8 taškų pranašumą (42:34). Per pirmąsias 4 ketvirčio minutes „Žalgiriui“ taškus rinko tik R.Kaukėnas. Nesulaikomai „Emporio Armani“ gretose rungtyniavo K.Langfordas (44:36).

Po J.Plazos surengtos minutės pertraukėlės Lietuvos čempionai ėmė artėti – vos per minutęs 7 taškus be atsako pelnę žalgiriečiai sugrąžino intrigą (47:47). Taškų badą tritaškiu nutraukė Gianluca Basile (50:47). Nors ketvirčio pabaigoje po T.Dardeno prasiveržimo „Žalgiris“ pirmavo (51:50), tačiau Roko Stipčevičiaus tolimas metimas sugrąžino persvarą Italijos klubui – 53:51.

Tritaškių seriją ketvirtajame kėlinyje pratęsė G.Basile, tačiau 4 T.Dardeno taškai neleido varžovams pabėgti (55:56). Po kelių nesėkmingų atakų „Emporio Armani“ dvitaškiu padidino pranašumą, tačiau „Žalgirio“ įžaidėjas I.Jaaberas tolimu metimu išlygino rezultatą, o po minutės P.Jankūnas tokiu pačiu būdu išvedė Kauno komandą į priekį (61:60).

Tačiau aikštės šeimininkai neatrodė sutrikę – sėkmingai apsigynę jie nuskubėjo į greitą ataką, kurios smaigalyje buvo 20-ąjį tašką pelnęs K.Langfordas (63:61). K.Lavrinovičiui nepavyko pralaužti I.Boroussio gynybos. Lyderio vaidmens ėmėsi P.Jankūnas, kurio užtikrintas žaidimas tiek gynyboje, tiek puolime išvedė „Žalgirį“ į priekį (65:63).

Apmaudžiai aikštės viduryje suklydo M.Popovičius – iš jo kamuolį perėmęs O.Cookas greitoje atakoje išprovokavo kroato pražangą ir realizavęs vieną baudos metimą sumažino „Emporio Armani“ deficitą iki minimalaus (64:65). Aikštės šeimininkai taupydami laiką iškart prasižengė, tačiau I.Jaabero ranka nedrebėjo. Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ prasižengė prieš O.Cooką, kuris įmetė vieną baudos metimą. Neturėdami kur trauktis, „Emporio Armani“ krepšininkai neleistinai sustabdė I.Jaaberą, kurio abu metimai nuo baudos metimo linijos buvo netaiklus. Vis dėlto, lemiama italų ataka buvo netiksli ir žalgiriečiai šventė nelengvą pergalę 67:65.