„Žalgiris“ išbarstė 15 taškų persvarą ir nusileido CSKA

Antrąjį Eurolygos TOP–16 turnyro mačą pakiliai pradėjęs Kauno „Žalgiris“ vienu metu pirmavo net 15 taškų, bet po pertraukos palūžo ir 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26) pralaimėjo G grupės lyderei Maskvos CSKA ekipai.

Rungtynes kauniečiai pradėjo labai sėkmingai. Po Tado Klimavičiaus, Dainiaus Šalengos bei Mirzos Begičiaus metimų sužaidus tris minutes Jevgenijus Pašutinas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes aikštės šeimininkai iškart įgijo septynių taškų persvarą – 9:2. Įpusėjus ketvirčiui technine pražanga buvo nubaustas Marcusas Brownas, o tuo pasinaudoję CSKA krepšininkai sumažino deficitą iki keturių taškų – 11:7.

Po Dmitrijui Sokolovui skirtos nesportinės pražangos Mario Delašas tiksliai realizavo abu baudų metimus, dvitaškį pridėjo Martynas Pocius ir kauniečiai vėl susigrąžino septynių taškų pranašumą – 19:12. Likus žaisti dvi minutes „Žalgiris“ dar labiau nutolo (24:15) ir šį pranašumą išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos – 26:17.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui M. Begčius metimu iš po krepšinio pirmą kartą leido kauniečiams įgyti dviženklę persvarą (28:17), o M. Brownas tolimu metimu dar labiau leido aikštės šeimininkams nutolti – 31:17. Visgi netrukus du tolimus metimus iš eilės pataikė Johnas Robertas Holdenas ir CSKA vėl priartėjo – 31:23.

Įpusėjus kėliniui tolimą metimą pataikė T. Klimavičius, dar vieną tritaškį pridėjo D. Šalenga, o „Žalgirio“ persvara pirmą kartą pasiekė penkiolika taškų – 42:27. Nors ketvirčio pabaigoje maskviečiams pavyko sumažinti deficitą, įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ ir toliau išlaikė dviženklį pranašumą – 45:35.

Antrąją mačo pusę CSKA pradėjo tikslių atakų serija, kurios dėka sužaidus keturias minutes po Viktoro Chriapos dėjimo iš dviženklės „Žalgirio“ persvaros teliko trys taškai – 51:48. Aleksandro Čapino dvitaškis leido „Žalgiriui“ šiek tiek atitrūkti (53:48), tačiau Ramūnas Šiškauskas pelnė penkis taškus iš eilės ir rezultatas tapo lygus – 53:53.

Negana to, keturis baudų metimus iš eilės pataikė Andrejus Voroncevičius, o CSKA pirmą kartą šios dienos rungtynėse persvėrė rezultatą savo naudai (53:57) ir prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai jau buvo priversti vytis varžovus – 56:57.

Paskutiniame ketvirtyje aikštelėje ir toliau dominavo svečiai. Rusijos čempionai keturių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:3 ir po Trajano Langdono baudų metimų pirmą kartą įgijo dešimties taškų persvarą – 59:69. Per likusį laiką „Žalgiriui“ nieko pakeisti nebepavyko ir kauniečiai patyrė nesėkmę rezultatu 68:83.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be vieno iš savo lyderių Traviso Watsono.

R. Šiškauskas per 34 minutes pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei kartą prasižengė.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 12, A. Čapinas ir D. Šalenga po 10, M. Brownas 9, M. Begičius 8, M. Delašas 7, M. Pocius ir M. Kalnietis po 6, P. Butkevičius ir S. S. Vene taškų nepelnė.

CSKA: T. Langdonas 17, V. Chriapa bei Z. Planiničius – po 16, J. R. Holdenas 11, A. Vorontsevičius – po 10.

Priminsime, kad pirmajame Eurolygos TOP–16 ture CSKA savo aikštėje 86:78 nugalėjo Malagos „Unicają“, o „Žalgiris“ išvykoje 65:89 nusileido Gdynės „Asseco Prokom“ ekipai.