Itin svarbiose Eurolygos A grupės rungtynėse Kauno sporto halėje vietos „Žalgiris“ po dramatiškos kovos 78:84 (24:23, 19:14, 14:22, 21:25) nusileido „Fenerbahce Ulker“ ekipai ir patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės.

Kauniečiai su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais kol kas užima ketvirtą poziciją, o turkai (2 pergalės/2 pralaimėjimai) žengia laipteliu aukščiau – trečioje vietoje.

Rungtynes spurtu 7:2 pradėjo svečiai iš Turkijos, tačiau Marcusas Brownas ir Dainius Šalenga pelnė penkis taškus iš eilės ir kauniečiai atstatė pusiausvyrą – 7:7. Negana to, po M. Browno baudų metimų sužaidus keturias minutes „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 11:9. Įpusėjus kėliniui dar vieną tritaškį pataikė M. Brownas, keturis taškus pridėjo Travisas Watsonas ir atkarpą 9:2 laimėję aikštės šeimininkai įgijo septynių taškų pranašumą – 20:13.

Visgi „Fenerbahce Ulker“ daugiausiai Gordono Giričeko tikslių metimų dėka atsakė spurtu 7:2 ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečių persvara sumažėjo iki dviejų taškų – 22:20. Paskutinę ketvirčio minutę svečiai dar truputį priartėjo ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgirio“ pranašumas tebuvo minimalus – 24:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Martynas Pocius ir D. Šalenga pelnė penkis taškus be atsako ir kauniečiai vėl susigrąžino šešių taškų persvarą (29:23), kurią išlaikė didžiąją ketvirčio dalį. Nors po vaikiškų Manto Kalniečio klaidų „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai vėl buvo priartėję (33:30), M. Brownas paskutinę atakai skirto laiko sekundę pataikė iš toli ir grąžino „Žalgiriui“ šešių taškų pranašumą – 36:30.

Nepaisant vėl sumažėjusio pranašumo (36:35), žalgiriečiai atsakė keturiais taškais ir vėl šiek tiek nutolo – 40:35. Nors varžovų ataka baigėsi dvitaškiu, M. Pocius atsakė tiksliu tolimu metimu ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ pirmavo šešiais taškais – 43:37.

Antrąją susitikimo pusę Damiras Mirsičius pradėjo dviem tolimais metimais ir tik T. Watsono tikslūs dvitaškiai įpusėjus ketvirčiui leido žalgiriečiams išlaikyti dviejų taškų persvarą – 47:45. Visgi netrukus D. Mrsičius dar vienu tritaškiu po labai ilgos pertraukos išvedė „Fenerbahce Ulker“ komandą į priekį – 49:51.

Per likusį laiką varžovai dar labiau nutolo (54:59) ir tik M. Pociaus tritaškis paskutinės žalgiriečių atakos metu leido kauniečiams po trijų kėlinių turėti vos dviejų taškų deficitą – 57:59.

Pirmąją kėlinuko pusę turkai visą laiką buvo priekyje, tačiau po M. Pociaus ir Mirzos Begičiaus taškų „Žalgiris“ išlygino rezultatą – 67:67. S. Erdenui bei L. Greerui pataikius dvitaškius svečiai įgijo 4 taškų persvarą (69:73) bei privertė G. Krapiką prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos žalgiriečiai ir toliau nesugebėjo pelnyti taškų, o varžovai įmetė tris ir likus žaisti 1 minutę atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 69:76. Per likusį laiką kauniečiams nepavyko atkurti intrigos ir jie buvo priversti patirti ketvirtąją nesėkmę iš eilės Eurolygoje78:84.

„Žalgiris“: M. Pocius 19 (7 atk. kam.), D. Šalenga 17, M. Brownas 16, T. Watsonas 12 (9 atk. kam.), M. Begičius 8 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 4 (6 rez. perd.), T. Klimavičius 2.

„Fenerbahce Ulker“: Damiras Mrsičius 16 (4/6 tritaškiai), Omeras Onanas 13, Semihas Erdenas bei Gordonas Giričekas po 12, Omeras Asikas ir Emiras Preldzičius po 10.