Eurolygos finalinis ketvertas Londono O2 arenoje prasidėjo netikėtai. Martyno Gecevičiaus atstovaujama Pirėjo „Olympiacos“ komanda, kuri 69:52 (24:17, 16:11, 13:8, 16:16) užtikrintai nugalėjo Maskvos CSKA krepšininkus ir pateko į finalą.

Krepsinis.net primena, jog abi ekipos šiame sezone nebuvo susitikusios, bet puikiai prisimena praėjusių metų finalą, kai Georgios Printezio dvitaškis išplėšė „Olympiacos“ sensacingą pergalę, nors Maskvos klubas buvo laikomas ryškiu poros ir viso finalinio ketverto favoritu.

M.Gecevičius susitikimui buvo registruotas, bet ant parketo vienintelis iš dvyliktuko nepasirodė.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Sonny Weemsas pelnė pirmuosius 4 CSKA taškus. Sužaidus 2 minutes maskviečiai truktelėjo į priekį (8:4), bet čia pat „Olympiacos“ atsakė atkarpa 6:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 10:8. Įpusėjus kėliniui Maskvos komanda pasivijo varžovus (12:12) ir 7-ąją minutę pirmavo 17:16. Pakiliai žaidę graikai kėlinį baigė 8:0 be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 24:17.

Antrajame ketvirtyje „Olympiacos“ toliau tęsė sėkmingą žaidimą ir prabėgus 4 minutėms pirmą kartą susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 33:23. CSKA dažnai atrodė netgi beviltiškai, kai neparuošti metimai skriedavo pro šalį arba atakos pasibaigdavo klaidomis. Graikai išlaikė iniciatyvą ir persvarą bei įpusėjus dvikovai pirmavo 40:28.

Po didžiosios pertraukos Graikijos čempionai toliau dominavo aikštelėje ir per pirmąsias 3 minutes pelnė 5 taškus be atsako – 45:28. CSKA ėmė demonstruoti atsigavimo ženklus ir 5 taškais iš eilės šiek tiek sumažino deficitą – 33:45. Abi komandos įstrigo ir kurį laiką nesugebėjo pelnyti taškų – 36:47. Pirmieji iš nesėkmių liūno išlipo „Olympiacos“ krepšininkai, kurie per likusias 4 minutes neleido varžovams pasižymėti, o patys pelnė 6 taškus ir po trijų kėlinių buvo per žingsnį nuo pergalės – 53:36.

Ketvirtajame kėlinyje toliau skendo CSKA ir jos gerbėjų viltys. Sužaidus 2 minutes „Olympiacos“ pranašumas jau niekam nekėlė abejonių – 57:36. Beje, Milošas Teodosičius pirmuosius taškus pelnė 32-ąją minutę (38:57), kai iki tol buvo prametęs 7 metimus iš žaidimo. Nors CSKA dar bandė gelbėtis tolimais metimais (47:62), bet to padaryti nepavyko. Galutinis mačo rezultatas – 69:52, Graikijos čempionų naudai.

Statistika

CSKA: S. Weemsas pelnė 13 taškų, V. Khryapa – 11, A. Jacksonas ir S. Kaunas po 7, M. Teodosičius – 5.

„Olympiacos“: K. Hinesas ir P. Antičius po 13, V. Spanoulis – 8, A. Law ir G. Printezis po 6.