Šiąnakt šeštose NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse Klivlendo „Cavaliers“ klubas su Žydrūnu Ilgausku išvykoje 85:94 (22:25, 27:26,18:25, 18:18) nusileido Bostono „Celtics“, pralaimėjo seriją rezultatu 2:4 ir baigė sezoną.

Absoliutūs reguliariojo sezono nugalėtojai „Cavs“ šioje serijoje pirmavo 1:0 ir 2:1, bet vėliau suklupo trijuose mačuose iš eilės ir iškrito iš atkrintamųjų.

Ši Klivlendo krepšininkų nesėkmė reiškia, kad net 14-a sezonų NBA lygoje praleidęs ir visų jų metu „Cavs“ marškinėlius vilkėjęs lietuvis Ž. Ilgauskas taip ir liko be išsvajotųjų aukso žiedų. Priminsime, kad Ž. Ilgausko, kaip ir ekipos lyderio LeBrono Jameso, ateitis klube yra neaiški – abiejų jų sutartys su „Cavaliers“ baigiasi šią vasarą.

Šiąnakt Ž. Ilgauskas žaidė 15 min., per kurias pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškis), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 varžovo metimą ir prasižengė 3 kartus.

„Cavs“ gretose išsiskyrė:LeBronas Jamesas (10 rez. perd., 19 atk. kam., 9 klaidos) 27 taškai, Mo Williamsas (5 klaidos) – 22, Shaquille'as O'Nealas – 11.

„Celtics“ į pergalę vedė: Kevinas Garnettas (12 atk. kam.) 22 taškai, Rajonas Rondo (12 rez. perd., 5 per. kam. ) – 21, Paulas Pierce'as ir Rasheedas Wallace'as – po 13.

Rungtynių eiga:

Susitikimas Bostone svečiams, kurie nebeturėjo kur trauktis, prasidėjo nesėkmingai: „Celtics“ iškart spurtavo – 8:2, 20:11, 33:23. Tačiau tada „Kavalieriai“ susiėmė, surengė kelias rezultatyvias atakas iš eilės ir, laimėję atkarpą 8:0, priartėjo iki 31:33. Tą patį dviejų taškų deficitą jie turėjo ir prieš didžiąją pertrauką – 49:51.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje „Cavs“ buvo pavykę išsiveržti į priekį (55:51), vėliau vėl geriau atrodė aikštės šeimininkai, kurie, vedami Kevino Garnetto ir Paulo Pierce'o, ėmė pataikyti š toli bei tolti nuo savo varžovų – 67:58, 73:61. Tiesa, prieš lemiamą ketvirtį po taiklių Ž. Ilgausko ir Mo Williamso metimų „Cavs“ kiek aptirpdė skirtumą – 67:76.

Mike'o Browno auklėtiniai ryžtingai pradėjo paskutinį kėlinį ir po dviejų iš eilės L. Jameso tritaškių bombų sušvelnino savo atsilikimą iki 4 taškų – 74:78. Tačiau į tai šeimininkai atsakė spurtu 10:0 ir likus 6 min. iki mačo pabaigos pirmavo rekordine persvara – 88:74.

Likus 3 min. iki pabaigos „Cavs“ priartėjo iki 83:91, bet tai buvo viskas, ką jie galėjo padaryti. „Celtics“ triumfavo 95:84  ir eliminavo L. Jameso kompaniją iš kovos dėl NBA žiedų.

* * *

„Celtics“ Rytų konferencijos finale susikaus su Orlando „Magic“. Pirmoji ekipų akistata vyks šį sekmadienį, gegužės 16 d. Dėl Vakarų konferencijos čempionų titulo varžysis Los Andželo „Lakers“ ir Fynikso „Suns“. Jų pirma dvikova bus žaidžiama pirmadienio naktį.