Savo vietoje esančios prancūzės
Prancūzės grupės etape laimėjo 2 rungtynes iš 3 – daugiau nei įtikinamai nugalėjo Argentina (96:42), pralaimėjo lietuvių skriaudikėms ispanėms (59:72) ir 72:68 palaužė Australijos krepšininkes.
Aštuntfinalyje prancūzaitės po atkaklios kovos 63:60 palaužė vokietes, o dar vienoje dramoje ketvirtfinalyje 80:78 palaužė Japonijos atstoves.
Pusfinalyje prancūzaitės JAV krepšininkėms priešinosi tik pirmąjį kėlinį. Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas dar buvo lygus, tačiau antrajame ketvirtyje amerikietės spurtavo ir įgijo 18 taškų pranašumą, kurį iki mačo pabaigos dar labiau padidino ir rungtynes laimėjo 80:57.
Prancūzijos rinktinėje išsiskiria dvi krepšininkės. Anaelle Dutat vidutiniškai per mačą renka po 9 taškus, 12 kamuolių ir fiksuodama 21 naudingumo balo vidurkį yra efektyviausia komandos žaidėja.
Antroji pagal naudingumą ir pirmoji pagal taškus – Leila Lacan. Ši prancūzė per mačą pelno po 18 taškų ir fiksuoja 18 naudingumo balų vidurkį.
Kaip atrodys nustebinusi Kanada?
Tuo metu Kanada grupės etape 83:62 nugalėjo Kiniją, 66:61 palaužė Čekiją ir 100:44 sutriuškino Egiptą.
Aštuntfinalyje kanadietės 89:45 nugalėjo braziles, o ketvirtfinalyje 82:69 įveikė Malį.
Kanada pusfinalyje gana netikėtai metė itin rimtą iššūkį Ispanijos rinktinei ir Šiaurės Amerikos atstovės gali kaltinti tik pačios save, kad šiandien nežais finale.
Finalą geriau pradėjusios ispanės visada buvo priekyje, o prieš ketvirtąjį kėlinį jos jau turėjo 11 taškų pranašumą. Vis tik atėjus svarbiausioms minutėms čempionato šeimininkės sustojo. Spaudimo slegiamos krepšininkės niekaip nerado būdų pelnyti taškų, o kanadietės tuo naudojosi ir likus 38 sekundėms priartėjo iki minimalaus skirtumo – 68:69.
Kanada turėjo bent dvi geras progas persverti rezultatą, tačiau jų neišnaudojo. Ispanijos krepšininkės savo pergalę įtvirtino baudų metimais ir rungtynes laimėjo 77:70.
Kanados komandoje išskiria keturios krepšininkės. Visų pirma tai – 24 naudingumo balus per mačą renkanti Toby Fournier. Aukštaūgė per susitikimą vidutiniškai atkovoja net 15 kamuolių ir pelno po 16 taškų.
Įdomu tai, kad T. Fournier yra jaunesnė už varžoves – Djuko univeristeto studentei yra vos 17 metų.
188 cm ūgio krepšininkė gali tapti pirmąja krepšininke nuo 2015 m., kai buvo pradėtas taikyti naujo formato čempionato vykdymo modelis, kuriai pirmenybių metu pavyko atkovoti bent 100 kamuolių.
Šiuo metu T. Fournier sąskaitoje yra jau 818 atkovoti kamuoliai, todėl labai realu, kad simbolinę triženklę ribą kanadietė turėtų pasiekt būtent bronzinėse rungtynėse.
Jai puikiai talkina 16 naudingumo balų renkanti Cassandre Prosper, Syla Swords (10 naud. bal.) ir Delaney Gibb (12 naud. bal.).
Kanadai koją stipriai kiša baudų pataikymas – FIBA U19 Pasaulio taurėje merginos nuo baudų metimo linijos atakuoja vos 57 proc. taiklumu. Tai prieš pusfinalį su Ispanija turėtų kelti rimtą galvos skausmą Kanados krepšinio sirgaliams.
Kalbant apie psichologinį foną, žymiai pozityvesnės nuotaikos turėtų vyrauti Prancūzijos stovykloje. Prancūzės jau po dviejų kėlinių jautė, kad JAV rinktinei pasipriešinti veikiausiai nepavyks, o trenerių štabas jau galėjo taupyti lyderių jėgas laukiančiai kovai dėl bronzos.
Tuo metu Kanada buvo per plauką, kad pateiktų sensaciją ir įveiktų šeimininkes ispanes. Didžiulių klausimų kelia ir paskutinė rungtynių minutė, kurią kanadietės sužaidė tiesiog klaikiai.
Apibendrinant rungtynėse dėl bronzinių apdovanojimų susitinka viena kitos vertos rinktinės, todėl TV6 ir tv3.lt žiūrovai gali tikėtis atkaklios kovos iki pat paskutinių sekundžių.
Ispanės parodė savo pažeidžiamumą
Iki pusfinalio barjero Ispanijos krepšininkės žygiavo varžoves talžydamos vidutiniu 23 taškų skirtumu.
Rungtynės su Kanada parodė, kad ispanės yra pažeidžiamos ir sunkiai atlaiko spaudimą, kuris žaidžiant namuose tikrai guli ant jaunų krepšininkių pečių.
Kita vertus, įtampos pančiai dabar turėtų nukristi, kadangi Ispanijos rinktinė finale nebus favoritė – visi supranta, kad „ant popieriaus“ stipriausia čempionato rinktinė yra būtent JAV, kuri savo varžoves iki pusfinalio traiškė net 53 taškų skirtumu.
Ispanės grupės etape 83:68 nugalėjo Australiją, 72:59 palaužė Prancūziją ir 74:35 sutrypė Argentiną.
Aštuntfinalyje čempionato šeimininkės 93:65 nugalėjo Taivaną (Kinijos Respubliką), o ketvirtfinalyje 67:49 palaužė Lietuvos krepšininkes.
Be pralaimėjimų žygiuojančios ispanės, kaip ir amerikietės, išsiskiria itin gilia sudėtimi. Ispanijos gretose naudingiausiai žaidžia Iyana Martin Carrion – gynėja vidutiniškai per mačą renka 16 taškų ir 18 naudingumo balų.
Nedaug nuo jos atsilieka vidurio puolėja Awa Fam (16 naudingumo balų, 11 taškų).
JAV: artėja dešimtas titulas iš eilės?
JAV krepšininkės grupės etape 85:66 nugalėjo Malį, 100:46 sutriuškino Vokietiją ir 112:49 nepaliko vilčių Taivanui (Kinijos Respublika).
Aštuntfinalyje amerikietės 112:36 nušlavė Argentiną, o ketvirtfinalyje 121:61 nepaliko klausimų rungtynėse su Čekija.
Kaip jau minėta, pusfinalyje amerikietės be didesnio vargo susitvarkė su prancūzėmis (80:57).
Ši JAV rinktinė išsiskiria itin lygiaverte sudėtimi – kone visos komandos krepšininkės fiksuoja dviženklį naudingumo koeficientą, o efektyviausiai Amerikos rinktinėje žaidžia Joyce Edwards (18 naud. bal.).
Itin iškalbingai atrodo vienas statistinis rodiklis – net 62 taškus per mačą surenka atsarginės amerikiečių krepšininkės.
Akivaizdu, kad JAV yra ryškį U19 čempionato favoritė, o amerikiečių galimybę krepšinyje puikiai iliustruoja ir istoriniai faktai.
Tai gali būti jau dešimtasis kartas iš eilės, kai JAV laimi pasaulio merginų jaunimo čempionatą.
Ispanių viltis – namų aikštės pranašumas ir spaudimas, kuris dabar jau gula ant amerikiečių pečių. Ispanės dar niekada nėra laimėję pasaulio jaunimo čempionato, o amerikietėms tai būtų jau dešimtasis kartas iš eilės.
Vis tik norėdamos, kad šie argumentai iš tikrųjų praverstų finalo rungtynėse, ispanės privalo kibiai gintis ir stengtis išmušti amerikietes iš komforto zonos.
Kieta gynyba bus bene kertinis elementas, norint finale išlaikyti intrigą iki finalo pabaigos. Amerikietės yra vienintelė čempionato komanda, kuri dvitaškius meta bent 50 proc. taiklumu, o iš trijų taškų zonos taip pat atakuoja 40 proc. tikslumu.
Apibendrinant, TV6 ir tv3.lt žiūrovų laukia puikus krepšinio vakaras.
19:20 val. Prancūzija – Kanada (rungtynės dėl bronzos)
21:50 val. Ispanija – JAV (rungtynės dėl aukso)
Ypatinga aikštės danga
Šis čempionatas išskirtinis tuo, kad pirmą kartą oficialios FIBA varžybos vyksta ant stiklinės dangos aikštelės.
Kompanijos „ASB Glass Floor” sukurta „LumiFlex‘‘ aikštelė yra pilnų matmenų krepšinio aikštelės vaizdo plokščių danga, leidžianti interaktyvias programas bei didesnes šou pristatymų ir papildomų reklamos pozicijų galimybes. Grindyse taip pat yra galimybės sekti žaidėjų judėjimą ir kartu tiesiogiai pateikti žaidėjų statistiką ar kitus sportinius rodiklius.
Tuo penktadienio vakarą galėjo įsitikinti ir TV6 bei tv3.lt žiūrovai, stebėdami ketvirtfinalio susitikimą tarp Lietuvos ir Ispanijos rinktinių.
Stiklinės grindys buvo išbandytos dėl smūgio absorbcijos, vertikalios deformacijos, slydimo atsparumo ir kamuolio atšokimo. Išmanioji stiklinė danga turi lygiai tokias pačias eksploatacines savybes kaip klasikinis parketas.
Dangos paviršius turi galimybę išsklaidyti šviesos atspindį ir užkirsti kelią akinimui, atitinkant FIBA žvilgesio reikalavimus. Šviesos diodų sukurtas vaizdas projektuojamas į viršutinį stiklo plokštės paviršių. Jis nėra įmontuotas po stiklo plokšte, todėl nėra skirtumo žiūrovams, stebintiems aikštelę iš skirtingų žiūrėjimo kampų.