Visas rungtynes pirmavęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje apmaudžiai paleido pergalę Berlyne. Ketvirtajame kėlinyje tikrą pirtį užkūrę vokiečiai savų žiūrovų akivaizdoje parklupdė kauniečius – 73:79.

Rungtynių eiga

„Žalgirio“ startinis penketas: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas ir Tomas Dimša.

Pirmasis kėlinys prasideda abiejų komandų netaikliomis atakomis. Galiausiai ledus pralaužia R. Javtokas, kuris pataiko metimą su bauda – 3:0. Tritaškį metimą pataiko po traumos atsigavęs Džihadas Djedovičius – 3:3. Penkis iš eilės taškus pelno M. Pocius – 8:5. Dvi klaidas iš eilės padaro Vytenis Čižauskas, o Robinas Benzinas lygina rezultatą – 8:8. Fantastišką formą demonstruojantis pastaruoju metu R. Javtokas po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo skirtumą didina iki 3 taškų – 15:12. Po eilinio pastarojo perdavimo metimą su bauda pataiko Tadas Klimavičius – 17:14. Po taiklaus Š. Jasikevičiaus tritaškio žalgiriečiai didina atotrūkį nuo vokiečių – 22:16. Pirmasis ketvirtis baigiasi rezultatu – 24:20.

Antrasis kėlinys prasideda taikliu Yassino Idbihi'o metimu iš po krepšiu, o tuo pačiu atsako „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas – 26:22. M. Pocius ir toliau „nardo“ pro „Bayern“ krepšininkų gynybą – 30:24 ir priverčia Svetislavą Pesičių imti minutės pertraukėlę. Johny Bryantas taikliu metimu iš toli braukia persvarą perpus – 30:27. J. Dentmonui ir toliau neapvyksta pelnyti pirmųjų taškų šiandienos rungtynėse. Po „Bayern“ krepšiu ir toliau smaginasi R. Javtokas – 34:30. Į vokiečių krepšį skrieja dar du tritaškiai metimai – V. Čižausko ir R. Javtoko, o skirtumas šokteli iki 8 taškų. Kėlinio pabaigoje „antrąjį“ kvėpavimą įgavę vokiečiai po mažu pradeda mažinti skirtumą – 40:36. Po juvelyrinio perdavimo J. Bryantas skirtumą mažina iki minimumo – 40:38. Antrasis ketvirtis baigiasi rezultatu – 40:38.

Trečiasis kėlinys prasideda taikliu J. Dentmono tritaškiu – 43:40. R. Benzingas pelno 5 taškus iš eilės ir po ilgo laiko persveria rezultatą į vokiečių pusę – 48:49. Price‘as Tayloras pataiko dar vieną metimą iš toli ir skirtumą didina iki 4 taškų – 48:52. M. Pocius suranda į baudos aikštelę „įkirtusį“ R. Javtoką, o šiaulietis pelno jau 14-ąjį savo tašką šiose rungtynėse. Kėlinio pradžioje tikrą krachą patyrę kauniečiai ir vėl atsitiesia – po taiklaus Artūro Milaknio tritaškio, „Žalgiris“ ir vėl priekyje – 55:52. Po taiklių T. Klimavičiaus baudų metimų, „Žalgirio“ pranašumas po trečio ketvirčio 7 taškai – 59:52.

Lemiamas kėlinys prasideda „Bayern“ spurtu 0:7 ir varžovai išsiveržia į priekį – 59:60. Tadicinį savo tritaškį metimą, stovėdamas ant vienos kojos, pataiko J. Dentmonas – 63:62. Tuo pačiu atsako ir T. Bryce‘as ir skirtumą didina iki keturių taškų. Aikštėje pasirodęs Š. Jasikevičius „įsūdo“ dar vieną tritaškį – 66:67, atšokusį kamuolį po netaklaus M. Pociaus metimo pataiso R. Javtokas – 68:69. Trečią tolimą metimą iš toli pataiko T. Bryce‘as – 74:70. Techninę pražangą užsidirba Saulius Štombergas, o „Bayern“ skirtumą didina iki 9. Paguodos tritaškį pelno Š. Jasikevičius – 73:79.

Statistika

„Žalgiris“: R. Javtokas pelnė 18 taškų, Š. Jasikevičius -15, M. Pocius – 11, T. Klimavičius – 10, J. Dentmonas – 8, A. Milaknis, V. Linkevičius ir V. Čižauskas po 3, P. Jankūnas – 2.

„Bayern“: T. Bryce‘as – 22, M. Delaney, R. Benzinas ir J. Bryantas – 11, B. Savovičius – 10, Ch. Troutmanas – 6.

„Žalgiris“ per pirmuosius aštuonis „Top 16“ etapo turus iškovojo vos vieną pergalę – namie nugalėjo Belgrado „Partizan“ krepšininkus.

Šiuo metu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai F grupėje yra paskutiniai. Tuo tarpu „Bayern“ su 4 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais grupėje žengia šeštoje vietoje. Pirmąsias abiejų komandų „Top 16“ etapo rungtynes Kaune rezultatu 84:66 laimėjo Vokietijos komanda.