Tris ketvirčius kaip lygus su lygiu kovęsis Vilniaus „Lietuvos rytas“ (1/6) ketvirtajame nesugebėjo labiau pasipriešinti Barselonos „Regal Barcelona“ (7/0) klubui. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai per lemiamą ketvirtį sukrapštę vos 6 taškus 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 6:22) turėjo pripažinti Juano Carloso Navarro vedamų Ispanijos čempionų pranašumą.

Eurolygoje šį sezoną vos vieną pergalę iškovoję Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1/5) krepšininkai nepraranda vilties patekti tarp 16-os stipriausių turnyro komandų. Šįvakar Barselonoje sostinės komanda stoja į kovą su tituluotuoju Barselonos „Regal Barcelona“ (6/0) klubu, kuriame rungtyniauja Šarūnas Jasikevičius. Sužaidus tris ketvirčius „Lietuvos rytas“ atslieka 60:68.

„Lietuvos rytas“ dvikovą pradėjo tokiu startiniu penketu: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Rungtynių pradžioje Ante Tomičiaus vedama „Regal Barcelona“ atitrūko 7:2. „Lietuvos ryto“ taškų tylą dvitaškiu iš vidutinio nuotolio nutraukė S.Buterlevičius. Įsibegėjęs N.Nedovičius dviem rezultatyviomis atakomis priartino Vilniaus komandą (8:12). Į tai aikštės šeimininkai atsakė spurtu 8:2, po kurio įgijo dviženklę persvarą (20:10).

Pagirtinai po krepšiu kovojo nuo suolo pakilęs Dejanas Ivanovas – bulgaras per kelias minutes spėjo atkovoti 4 kamuolius. Skylėta „Lietuvos ryto“ gynyba ir toliau leido varžovams rinkti lengvus taškus. Ketvirčio pabaigoje N.Nedovičių pakeitęs Deividas Dulkys įkrovė kamuolį į krepšį, o kėlinį aidint sirenai dvitaškiu užbaigė Leonas Radoševičius – 18:27.

Sėkmingą žaidimą D.Maskoliūno auklėtiniai pratęsė ir antrajame ketvirtyje – taikliai iš dviejų taškų zonos atakavo L.Radoševičius ir D.Dulkys, o po kiek netikėjo D.Ivanovo tritaškio skirtumas tarp komandų tapo minimalus (27:28). Pajutę gresiantį pavojų katalonai ėmė didinti atotrūkį – Juano Carloso Navarro pastangomis jie pirmavo 7 taškais (34:27).

Tada iniciatyvos ėmėsi „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas P.Samardžiskis, kurio 6 taškai iš eilės neleido pabėgti „Regal Barcelona“ krepšininkams. Prie sėkmingo makedono žaidimo taikliais metimais prisidėjo ir M.Katelynas, o po triuškinančio L.Radoševičiaus dėjimo su pražanga „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo pranašumą (41:39).

Ketvirčio pabaigoje Ispanijos čempionai mėgino susigrąžinti iniciatyvą, tačiau vilniečiams pavyko išsaugoti persvarą – sužaidus 20 minučių jie pirmavo 45:42.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ sėkmingai laikė rungtynių kontrolę savo rankose – varžovus geležine gynyba sukaustę vilniečiai užtikrintai rungtyniavo ir puolime (52:49). Į aikštę grįžus J.C.Navarro, „Regal Barcelona“ krepšininkai ėmė rungtyniauti aktyviau – po A.Tomičiaus galingo dėjimo jie po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo pusėn (55:54).

Tačiau Lietuvos vicečempionai nebuvo linkę pasiduoti ir atkakliai priešinosi – tai įrodinėjo galingai po krepšiu rungtyniavę „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai D.Ivanovas ir L.Radoševičius. Ketvirčio pabaigoje Marcelinho Huertaso pastangomis „Regal Barcelonai“ pavyko atitrūkti – likus 5 sekundėms brazilo tritaškis padidino Vilniaus klubo defiticą iki 8 taškų – 60:68.

Paskutiniajame ketvirtyje tvirtai savo sąlygas diktavo Xaviero Pasqualio auklėtiniai – Xaviero Rabasedos ir Nathano Jawai‘aus dėjimai padidino atotrūkį iki dviženklio, o vėliau įsisiautėjo J.C.Navarro. 8 taškus iš eilės pelnęs ispanas paskandino visas vilniečių viltis kovoti dėl pergalės (82:64).

Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas – „Lietuvos ryto“ atakos dažniausiai pasibaigdavo netaikliais metimais arba klaidomis, o užtikrintai rungtyniavę aikštės šeimininkai žygiavo pergalės link. Finalinė sirena skelbė Barselonos klubo pergalę 90:66.

„Lietuvos rytas“: L.Radoševičius (6/9 dvitaškiai) 14, N.Nedovičius 12, D.Ivanovas (6 atk. kam.) 11, P.Samardžiskis 10, M.Katelynas 7, R.Seibutis 6, D.Dulkys 4, S.Buterlevičius 2.

„Regal Barcelona“: J.C.Navarro (5/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai) 24, A.Tomičius (7/7 divtaškiai, 7 atk. kam.) 17, P.Mickaelas 15, E.Lorbekas 11, M.Huertas 8.

KITI REZULTATAI:

„Emporio Armani“ – „Cedevita“: 75:60, „Olympiacos“ – „Anadolu Efes“: 75:53, „Regal FC Barcelona“ – „Lietuvos rytas“: 90:66, „Chalon“ – „Alba“: 82:87, „Fenerbahce Ulker“ – „Union Olimpija“: 85:68, CSKA – „Partizan“: 78:61.