Šiandien Kaune vykusiame FISU pasaulio universitetų čempionato šiuolaikinės penkiakovės mišrių komandų įkaitoje Lietuvos sportininkai Titas Puronas ir Anastasija Kančytė pademonstravo puikų pasirengimą ir iškovojo sidabro medalius.

4

Varžybas laimėjo Egipto sportininkai, pelnę aukso ir bronzos medalius. Šios varžybos išsiskiria unikaliu formatu, kuriame kiekviena komanda, sudaryta iš moters ir vyro, priima taktinius sprendimus, kuriose rungtyse jie dalyvaus.

Tai suteikia papildomą strateginį iššūkį, nes komandos turi išmintingai paskirstyti savo stipriąsias puses.

Šiandienos varžybose dauguma komandų nusprendė, kad moterys dalyvaus kliūčių ruožo bėgime (OCR). Lietuviai priėmė tokį patį sprendimą: Anastasija Kancytė kliūčių ruožą įveikė per 00:34.78 min. ir iškovojo komandos partneriui Titui 4 vietą bėgimo ir šaudymo rungties starte. Pirmi išbėgo Italijos, Egipto ir Lenkijos sportininkai.

Tačiau Titas dar pirmame rate aplenkė lenką ir vienintelę moterį šioje rungtyje italę Alice Rinaudo.

Nors egiptietis Moetaz Abouelyazid yra itin stiprus ir apdovanotas bėgikas, Titas Puronas visą laiką kvėpavo jam į nugarą. Lietuvos sportininkas šiandien labai gerai šaudė, tačiau net pirmaujant šaudymo ruožuose, Moetaz vis jį aplenkdavo bėgime. Intensyvi kova vyko iki pat galo, kada egiptietis galiausiai aplenkė lietuvį ir Lietuva iškovojo sidabro medalius.

Varžybų pabaigoje Titas Puronas, džiaugdamasis pasirodymu savo gimtajame mieste Kaune, sakė: „Esu labai laimingas, kad galėjau varžytis ir laimėti sidabrą savo namuose taip gerai pažįstame Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre. Galbūt tai buvo publikos palaikymas, o gal tiesiog puiki diena, bet niekada dar taip gerai nešaudžiau kaip šiandien. Labai didžiuojuosi savo komandos drauge Anastasija Kančyte, kuri buvo labai greita kliūčių ruože.

Mums šis naujas, dar niekada nematytas varžybų formatas buvo ypatingai parankus: Anastasija greita kliūčių ruože, o aš gana neblogai bėgu. Buvo tikrai labai smagu.“ Anastasija Kancytė pridūrė: „Stebėjau, kaip jis šaudė, ir tai buvo tiesiog nuostabu! Jis buvo labai arti Egipto sportininko, kuris šį sezoną laimėjo daugybę medalių aukšto lygio varžybose.“

Antra Lietuvos komanda Elzė Adomaitytė ir Paulius Vagnorius liko 5-ti.

Elzės kliūčių ruožo laikas buvo 5-tas bendroje įskaitoje (00:39.90 min.). Sportininkė šią sporto šaką treniruojasi tik 5-kias savaites. Paulius Vagnorius bėgimo ir šaudymo trasą įveikė per 10:53.65 min. Rytoj, paskutinę FISU šiuolaikinės penkiakovės pasaulio universitetų čempionato dieną vyks įprasto formato komandinės estafetės. Dalyvauja dvi Lietuvos komandos: Elzė Adomaitytė ir Titas Puronas, bei Anastasija Kančytė ir Danielius Jevensaper.