Eurolygos ketvirtfinalio serija antradienį prasidėjo dramatiška Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamos Barselonos „Regal Barcelona“ ekipos pergale. Ispanijos čempionai savo aikštelėje po pratęsimo 72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 29:13, 8:6) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ klubą su Jonu Mačiuliu ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Panathinaikos“ klubas, kuris surengė keturių minučių spurtą (14:2), o prie to svariausiai prisidėjo J.Mačiulis ir Sofoklis Schortsanitis. Nors antroje kėlinio pusėje Ispanijos čempionams kiek pavyko atgaivinti savo puolimą, iniciatyvos ėmėsi Dimitris Diamantidis. Būtent šio krepšininko pastangomis Atėnų komandai pavyko išsaugoti dviženklę persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 21:11.

Antrąjį ketvirtį jau „Regal Barcelona“ pradėjo įspūdingu trijų minučių spurtu 11:0 ir Nathanas Jawai‘us baudos metimu pirmą kartą nuo pačios mačo pradžios išvedė į priekį aikštės šeimininkus – 22:21. Nors Jameso Gisto ir Kosto Tsartsario metimai buvo sugrąžinę pranašumą svečiams (28:25), Juano Carloso Navarro ir Ante Tomičiaus pastangomis įpusėjus susitikimui katalonai vėl buvo priekyje – 34:32.

„Panathinaikos“ krepšininkai vos prasidėjus trečiajam kėliniui vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas ir Stephano Lasme šeši taškai iš eilės dar kartą sugrąžino graikams aštuonių taškų pranašumą – 44:36. Sunkioje situacijoje Ispanijos čempionus ėmė gelbėti Šarūnas Jasikevičius. Lietuvis iš pradžių pataikė iš toli, netrukus pridėjo dvitaškį ir nors skirtumas sumažėjo, prieš lemiamas dešimt minučių „Regal Barcelona“ vėl buvo besivejančių vaidmenyje – 45:51.

Tikra drama aikštelėje prasidėjo įpusėjus lemiamam kėliniui. J.C.Navarro ir Š.Jasikevičius pataikė po tritaškį ir rezultatas tapo lygus – 60:60. Prasidėjus paskutinei minutei „Regal Barcelona“ įgijo trijų taškų pranašumą (64:61), tačiau D.Diamantidis tritaškiu atstatė pusiausvyrą – 64:64. Per likusį laiką nei vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų ir teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu pirmaujanti komanda keitėsi nuolatos, tačiau likus žaisti dvi minutes J.C.Navarro tolimu metimu padėjo aikštės šeimininkams įgyti dviejų taškų persvarą – 72:70. „Panathinaikos“ klubas turėjo net tris galimybes bent jau išlyginti rezultatą, tačiau metimai skriejo pro šalį, o viską išspręsti galėjo J.Gistas. Puolėjas likus žaisti tris sekundes stojo prie baudos metimų linijos, tačiau prametė abu kartus. Pražanga sustabdytas A.Tomičius taip pat sugebėjo pramesti abi baudas, o lemiamu galėjęs tapti Roko Leni Ukičiaus tritaškis irgi buvo netikslus.

Š.Jasikevičius per 27 minutes surinko 11 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 3/4) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei kartą pažeidė taisykles.

J.Mačiulis per 26 minutes svečiams pelnė 6 (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 1/2, baudos 1/3) taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 3 pražangas bei 4 sykius prasižengė.

„Regal Barcelona“: J.C.Navarro 14 (dvitaškiai 0/5, tritaškiai 4/10), A.Tomičius (dvitaškiai 6/13, 12 atk. kam.) ir V.Sada (dvitaškiai 5/7) – po 13, Š.Jasikevičius 11 (5 rez. perd.), N.Jawai'us 9 (7 atk. kam.).

„Panathinaikos“: S.Lasme (dvitaškiai 6/11) ir J.Gistas (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 2/3), D.Diamantidis 10 (7 atk. kam.), R.Ukičius 9 (7 rez. perd.).

Antrosios serijos rungtynes ketvirtadienį vėl vyks Barselonoje.