Antradienį Vilniuje įvyko ilgai laukta „Manchester United“ jaunimo komandos ir Vilniau „Žalgirio“ akistata. UEFA Jaunimo lygos rungtynėse pergalę šventė vieno garsiausių pasaulio klubo atstovai 5:2 (1:0). Dvikovą LFF stadione stebėjo apie 3000 futbolo aistruolių, kurie nuostabiai palaikė perspektyviausius sostinės devyniolikmečius.

16

„Manchester United“ jaunimo komanda teisę žaisti UEFA Jaunimo lygoje iškovojo gegužę laimėdama Anglijos U-18 čempionatą, o „raudonųjų velnių“ ekipoje – nemažai žaidėjų, kurie ateityje gali atstovauti ne tik Anglijos, bet ir kitų šalių rinktinėms. Tai ir ukrainiečių kilmės Zachas Baummanas, iš Ispanijos atvykęs Victoras Musa. Jauniausias komandoje – 16 metų gynėjas Kongo DR kilmės Godwillas Kukonki.

Rungtynės prasidėjo „Manchester United“ dominavimu ir aiškia kamuolio kontrole. Tuo tarpu žalgiriečiai ilgą laiką neblogai gynėsi.

Vienu ryškiausių žaidėjų U-18 komandoje – Velse užaugęs italų kilmės puolėjas 18 metų Gabriele Bancheri. Būtent jis 30-ą minutę ir pasižymėjo rungtynėse galva, sulaukęs aštraus komandos perdavimo iš krašto 1:0.

Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje vilniečiai turėjo progą pasižymėti, tačiau Vakario Berentos kritimas baudos aikštelėje mačo arbitro skirti 11 metrų baudinį neįtikino.

Rungtynių pabaigoje intriga atgimė

Po pertraukos „Žalgirio“ jaunimas praleido dar du įvarčiais ir rezultatas virto 4:0, o viename iš epizodų grubią klaidą padarė ir vartininkas Joris Aliukonis.

69 min. žalgiriečiai turėjo šansą, kai po M. Šetkaus perdavimo į vartus baudos aikštelėje smūgiavo D. Velička, tačiau kamuolį atmušė vartininkas.

Svečiams iš Anglijos užtikrintai pirmaujant, dalis LFF stadione susirinkusių žiūrovų nusprendė išvengti spūsčių ir patraukė link išėjimų, tačiau būtent tada vilniečių žaidimas atgijo.

Pačioje dvikovos pabaigoje 90 minutę pasižymėjo Vilius Kondrotas 1:4, o į ataka pasileidusius vilniečius jau per pridėtą laiką dar sykį nubaudė James'as Scanlonas.

Tačiau tai dar nebuvo viskas. Antrą pridėto laiko minutę įvarčių sąskaitą atsidarė ir Romualdas Jansonas. Puolėjas priėmė kamuolį baudos aikštelėje ir smūgiu iš aštraus kampo švelnino skirtumą iki 5:2. Netrukus tokiu rezultatu dvikova ir baigėsi.

Svečių komandoje G. Biancheri ir Ethanas Williamsas pelnė du įvarčius, vieną pridėjo J. Scanlonas.

Atsakomoji ekipų dvikova vyks lapkričio 6 d. Anglijoje.