„Lietuvos rytas“ patampė nervus „Unicajai“

LKL čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ iš paskutiniųjų spardėsi Eurolygos mače išvykoje su Malagos „Unicaja“, bet vis dėlto buvo priverstas pripažinti absoliučių B grupės lyderių pranašumą rezultatu 84:91 (21:26, 18:23, 25:19, 20:23).

Mačą pradėjo A. Jomanto dvitaškis – 0:2. Aikštės šeimininkai į tai atsakė J. Freelando metimu – 2:2. Po minutės O. Cooko tritaškis pirmą kartą „Unicaja“ išvedė į priekį – 7:6, bet vilniečiai įmetė 7 taškus be atsako ir įgijo 6 taškų pranašumą – 7:13.

Ispanai į tai atsakė T. Deano dvitaškiu bei C. Jimenezo tritaškiu bei priartėjo – 12:13. „Lietuvos rytui“ pirmaujant 12:15 Ispanijos ekipa laimėjo 3 minučių atkarpą 10:0 ir išsiveržė į priekį – 22:15. Užsitęsusią vilniečių tylą nutraukė M. Gecevičiaus tritaškis – 22:18. Paskutinę kėlinuko sekundę pataikytas S. Babrausko dvitaškis sumažino sostinės krepšininkų deficitą iki 5 taškų – 26:21.

Antrajame ketvirtyje sužaidus dvi su puse minutės skirtumas tarp komandų pirmą kartą tavo dviženklis – 34:23. Po J. Freelando dvitaškio R. Kurtinaitis pamatęs, jog jo auklėtinių žaidimas negerėja, paprašė minutės pertraukėlės – 36:23.

Po jos svečiams pavyko sužaisti sėkmingą atkarpą ir sumažinti deficitą iki vienaženklio skaičiaus – 40:31, tačiau penkis taškus iš eilės įmetę Andalūzijos krepšininkai vėl atitrūko – 45:31. „Lietuvos rytas“ atsakė lygiai tokia pat sėkminga atkarpa – 45:36. Iki didžiosios pertraukos skirtumas tarp klubų pakito nežymiai – 49:39.

Trečiąją ketvirtį pradėjo D. Zavacko dvitaškis – 49:41. Varžovai pataikė du tritaškius iš eilės ir privertė R. Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės – 55:43. O. Cookui pataikius iš toli „Unicaja“ įgijo rekordinę persvarą – 60:45. Vilniečiai nesutriko ir atsakė atkarpa 10:3, kuri leido jiems vėl sumažinti deficitą iki vienaženklio skaičiaus – 63:55. „Lietuvos rytui“ sėkmingai užbaigus trečiąją susitikimo atkarpą skirtumas tarp ekipų ištirpo tik iki 4 taškų – 68:64.

Ketvirtąjį ketvirtį pradėjo D. Borovnjako dvitaškis – 68:66. Po dar vieno serbo dvitaškio su pražanga pagrindinis „Unicaja“ vidurio puolėjas J. Freelandas gavo penktąją asmeninę pražangą – 73:71, o po A.Jomanto dvitaškio Europos taurės savininkų deficitas siekė vos vieną tašką – 74:73.

Vilniečiai kelis kartus turėjo galimybę išlyginti arba net persverti rezultatą, tačiau jų atakos vis tikslo nepasiekdavo. Likus žaisti 4 minutes ir 40 sekundžių svarbų tritaškį smeigė T. Deanas – 79:73. „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir toliau strigo puolime, o varžovai, surengę kelias greitas atakas, atitrūko 86:77. Per likusias 2 minutes LKL čempionai nebesugebėjo atkurti intrigos bei patyrė antrąją nesėkmę turnyre – 91:84.

„Unicaja“: Omaras Cookas 16 (4/7 tritaškiai, 6 rez. perd.), Joelis Freelandas 15, Carlosas Jimenezas 11, Taquanas Deanas ir Augusto Lima po 10.

„Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas 16, Bojanas Popovičius ir Dejanas Borovnjakas po 15, Milko Bjelica 12, Steponas Babrauskas 11, Martynas Gecevičius 8, Aronas Baynesas 3, Donatas Zavackas ir Justas Sinica (0/7 tritaškiai) po 2.