Trečią pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje patyrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (1/5), savų sirgalių akivaizdoje 62:71 (16:14, 16:19, 14:20, 16:18) D grupės susitikime turėję pripažinti Maskvos CSKA pranašumą (5/1).

Krepsinis.net primena, kad Dariaus Maskoliūno auklėtiniai, tuomet vadovaujami Aleksandro Džikičiaus, prieš CSKA suklupo ir pirmajame ture Maskvoje.

Šiose rungtynėse „Lietuvos rytui“ dėl traumos nepadėjo Janis Blūmas. Kitą ketvirtadienį vilniečiai svečiuose susitiks su Barselonos „Regal Barcelona“.

Rungtynes „Lietuvos ryto“ starto penkete pradėjo S.Buterlevičius, o CSKA gretose dėl nugaros skausmų mačą ne nuo pradžios pradėjo N.Krstičius. Vilniečiai sunkiai pradėjo rungtynes – jų atakos buvo nevaisingos. Pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus 3,5 min – 3:6. Be to, dvi asmenines pražangas jau turėjo pagrindinis „centras“ Predragas Samardžiskis, o A.Kaunas tvirtai jautėsi varžovų baudos aikštelėje – pelnė visus šešis rusų taškus. Tačiau „Lietuvos rytas“ galiausiai atsibudo. Spurtas 8:0 ir priekyje jau D.Maskoliūno kariauna (8:6). Deja, bet trečią asmeninę pražangą per kiek daugiau nei 5 min. užsidirbo P.Samardžiskis. D.Maskoliūno taktinės gudrybės tęsėsi – aikštėje pasirodė ir D.Redikas. „Lietuvos ryto“ manevrai turbūt sutrikdė CSKA klubą. O lietuviai įsibėgėjo ir atrodė kur kas užtikrinčiau – 16:10. Tiesa, kėlinio pabaiga „Lietuvos rytui“ truputį apkarto. Nors buvo ir teigiamų dalykų – antrą pražangą užsidirbo tik ką aikštėje pasirodęs N.Krstičius.

Antrojo ketvirčio pradžioje prabilo buvęs žalgirietis S.Weemsas, pelnęs 5 taškus iš eilės ir išvedęs CSKA į priekį 18:19. Tačiau „Lietuvos rytas“ tęsė tai, ką darė iki tol, ir toliau žaidė solidžiai – 24:19. Puikiai į žaidimą įsiliejo „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai L.Radoševičius (12 tšk.) ir M.Katelynas (9 tšk.), kurie nuolat atsidurdavo atakos smaigalyje (32:29). Deja, paskutinėmis kėlinuko sekundėmis svečiai išsiveržė į priekį 32:33.

CSKA po pertraukos nusprendė griebti jautį už ragų (33:38), bet turėjo „Lietuvos rytas“ turėjo, ką atsakyti – 38:38. Tiesa, CSKA dar kartą surengė nedidelį spurtą ir padavė rimtą pavojaus signalą (38:46), bet pačiu laiku du tritaškius smeigė S.Babrauskas 44:46. Įdomumo dėlei, N.Krstičius pirmuosius taškus baudų metimais pelnė pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje. Prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos rytas“ atsiliko 46:53.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje CSKA pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 48:58. Vilniečius žudė M.Teodošičiaus tritaškiai. Po minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ žaibiškai pelnė kelis taškus (54:63), bet CSKA atsakė šūviais iš patogių padėčių. Likus mažiau nei 4 min. sostinės klubo situacija buvo kritinė 54:67.

„Lietuvos rytas“: L.Radoševičius 17, M.Katelynas 13, R.Seibutis 11, S.Babrauskas 8, D.Ivanovas 6, D.Redikas 3, D.Dulkys ir N.Nedovičius 2 (1/7 dvit.).

CSKA: S.Weemsas 19 (8/11 dvit., 6 atk. kam.), M.Teodošičius 13, A.Kaunas 11.