Šarūnas Jasikevičius galėjo tapti rungtynių didvyriu, tačiau jo metimas aidint sirenai skriejo pro šalį. Antrosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse Atėnų „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu svečiuose po dramatiško trilerio 66:65 palaužė Barselonos „Regal Barcelona“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:1.

Dramatiškai susiklosčiusioje pirmoje akistatoje Katalonijos komanda po pratęsimo 72:70 palaužė Graikijos ekipą.

Komandų startiniai penketai:

„Regal Barcelona“: Victoras Sada, Juanas Carlosas Navarro, Joe Inglesas, Erazemas Lorbekas ir Ante Tomičius.

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis, Vasilis Xanthopoulos, Jonas Mačiulis, Kostas Tsartsaris ir Sofoklis Schortsanitis.

Rungtynių pradžioje ekipoms taškus rinko tik J.C.Navarro ir S.Schorstanitis. Svečiams po laimėtos atkarpos 8:0 pavyko atitrūkti 10:5, tačiau katalonai akimirksniu dviejų tritaškių dėka persvėrė rezultatą (11:10). Antroje ketvirčio pusėje aikštės šeimininkai pateko į gilią duobę – per likusias 5 minutes jie nepelnė nė taško, tuo tarpu „Panathinaikos“ puolime atrodė geriau ir sužaidus pirmąsias 10 minučių pirmavo 16:11.

Antrajame kėlinyje po Jameso Gisto tolimo šūvio Atėnų klubas įgijo rekordinę persvarą (19:11), tačiau į aikštę įžengęs „Regal Barcelona“ jaunasis talentas Alejandro Abrinesas į komandos žaidimą įnešė aktyvumo ir energijos – jis pelnė 5 taškus, gyviau ėmė žaisti ir jo ekipos draugai. Aikštės šeimininkams nesisekė mesti dvitaškiu, tad taškus jie rinko iš toli – po Marcelinho Huertaso tritaškio deficitas ištirpo iki minimumo (22:23).

„Panathinaikos“ krepšininkams sunkiai sekėsi atakas užbaigti taikliais metimais, ko pasekoje „Regal Barcelona“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 26:25. Xaviero Pasqualio auklėtiniai per likusias 2 minutes persvaros neišbarstė, o paskutinę ketvirčio sekundę sudėtingą dvitaškį pataikęs J.C.Navarro dar labiau pagerino komandos situaciją – įpusėjus susitikimui ji priekyje 32:27.

Po pertraukos „Regal Barcelona“ tęsė pradėtą darbą – pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą (40:27). Svečiai stengėsi nepaleisti toliau varžovų į priekį – daugiausiai priekinės linijos krepšininkų – Jameso Gisto ir Stephane‘o Lasme – pastangomis aptirpdė atsilikimą (39:45), o vėliau Michaelo Bramoso ir Roko Leni Ukčiaus tritaškiai galutinai panaikino deficitą (45:45).

Po X.Pasqualio paprašytos minutės pertraukėlės Ispanijos čempionams buvo pavykę trumpam pabėgti į priekį (50:45), bet ketvirčio pabaigoje tokios persvaros išlaikyti nepavyko. Pasibaigus trečiajam kėliniui komandas skyrė 2 taškai – 50:48.

Paskutinis kėlinys prasidėjo emocingai – po epizodo, kuriame rungtynių arbitras neužfiksavo pražangos Š.Jasikevičiui prieš J.Mačiulį, puolėjas kitoje aikštės pusėje pats prasižengė, o vėliau buvo nubaustas ir technine pražanga. Pasinaudojęs šiokiu šokiu psichologiniu „Panathinaikos“ nuosmukiu, „Regal Barcelona“ klubas įgijo 6 taškų persvarą (54:48). Graikijos vicečempionai nepasidavė ir laimėję atkarpą 7:2 priartėjo iki minimumo (55:56), o kiek vėliau po J.Mačiulio ir D.Diamantidžio metimų išsiveržė į priekį (60:58). Barselonos ekipai neprireikė daug laiko susigrąžinti pranašumą, tačiau intrigos ir dramatiškos kovos aikštėje netrūko.

Sėkmingai gynyboje padirbėjęs Nathanas Jawai‘us sukūrė progą komandos draugams dar labiau išvesti ekipą į priekį, o tuo pasinaudojo J.C.Navarro, metimu aukšta trajektorija užbaigę ataką (64:60). Jau kitoje atakoje iš aikštės kampo M.Bramosas tritaškiu nutildė arenoje susirinkusius aistruolius.

Daug aistrų sukėlė epizodas, kuomet aidint atakai skirto laiko sirenai metimą pataikė C.J.Wallace‘as. Po vaizdo įrašo peržiūros arbitras nusprendė neįskaityti šio dvitaškio. „Panathinaikos“ atsilikinėjo 2 taškais, tačiau likus 9 sekundėms D.Diamantidis įspūdingu tritaškiu per N.Jawai‘ų išvedė ekipą į priekį. Paskutinę sekundę progą pergalę išplėšti turėjo Š.Jasikevičius, tačiau jo metimas skriejo pro šalį. „Panathinaikos“ 66:65 išsivežė pergalę iš Ispanijos ir atstatė serijos pusiausvyrą 1:1.