Kovingai žaidęs „Žalgiris“ įveikė lenkus

Kauno „Žalgiris“ namie 93:88 (22:18, 28:16, 23:29, 20:25) palaužė Gdynės „Asseco Prokom“ ekipą, iškovojo antrą pergalę iš eilės ir buvo trumpam išsaugojęs šansus G grupėje užimti vieną iš pirmų dviejų vietų.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo Travisas Watsonas, tačiau svečiai atsakė atkarpa 6:1 ir po Ronnie Burrello dvitaškio sužaidus dvi minutes įgijo trijų taškų persvarą – 3:6. Dainiaus Šalengos tolimas metimas paskutinę atakai skirto laiko sekundę įpusėjus pirmajam kėliniui vėl buvo sugrąžinęs pranašumą kauniečiams (10:9), tačiau Davidas Loganas atsakė tuo pačiu (10:12), o Ratko Varda padidino „Žalgirio“ deficitą iki trijų taškų – 11:14.

Likus žaisti tris minutes trečiąja asmenine pražanga buvo nubaustas „Asseco Prokom“ lyderis Qyntelis Woodsas, o Martynas Pocius baudų metimais vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį – 15:14. Kėlinio pabaigoje kauniečiai išlaikė nežymią persvarą ir po Aleksandro Čapino tritaškio pirmavo 22:18.

Antrajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi D. Loganas, po kurio septynių taškų iš eilės „Asseco Prokom“ klubas vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 26:28. Tado Klimavičiaus tolimas metimas bei penki Marcuso Browno taškai iš eilės leido kauniečiams įpusėjus antrajam ketvirčiui įgyti penkių taškų persvarą (34:29), kuri netrukus dar labiau išaugo – 36:29.

Įsismaginęs M. Brownas ir toliau rinko taškus, o po Manto Kalniečio dvitaškio „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 42:31. Dar keturi M.Browno taškai iš eilės padėjo žalgiriečiams dar labiau nutolti (46:31), o įpusėjus rungtynės Dariaus Maskoliūno klubas turėjo šešiolikos taškų pranašumą – 50:34.

Nors trečiąjį ketvirtį dvitaškiu su pražanga pradėjo T. Klimavičius (53:34), svečiai atsakė penkiais taškais iš eilės ir sumažino deficitą iki keturiolikos taškų – 53:39. Kėlinio viduryje „Asseco Prokom“ spurtavo 9:2 ir D. Maskoliūnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes po Jano Jaglos tolimo metimo kauniečių persvara sumažėjo iki devynių taškų – 57:48.

Likus žaisti keturias minutes iki ketvirčio pabaigos Artūras Milaknis tolimu metimu sugrąžino „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (64:53), o kojos skausmus kęsdamas rungtyniavęs T. Watsonas dar labiau nutolino aikštės šeimininkus – 66:53. Kauniečiai dviženklę persvarą išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos (73:63), tačiau T. Watsonas trečiojo kėlinio pabaigoje šlubčiodamas patraukė į Kauno komandos rūbinę.

Nors T. Watsonas grįžo į aikštelę, „Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pradėjo pralaimėdamas keturių minučių atkarpą 0:10, o tuo pasinaudoję svečiai išlygino rezultatą – 73:73. M. Browno ir Mirzos Begičiaus pastangomis kauniečiai vėl išsiveržė į priekį (78:76), o M. Kalnietis neįtikėtinu metimu padidino „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų – 80:76.

Sporto halėje susirinkusius žiūrovus ant kojų pakėlė D. Šalengos dėjimas, po kurio likus žaisti dvi minutes kauniečiai vėl nutolo – 86:79. M. Browno dvitaškis su pražanga prasidėjus paskutinei minutei buvo lemiamas šiose rungtynėse – 89:81. Per likusias 58 sekundes „Žalgiris“ atsilaikė ir iškovojo pergalę rezultatu 93:88.

„Žalgiris“: M. Brownas 23, D. Šalenga, M. Begičius (7 atk. kam.) ir M. Kalnietis po 11, T. Klimavičius bei M. Pocius po 10, T. Watonas (11 atk. kam.) 9, A. Čapinas ir A. Milaknis po 3, M. Delašas 2.

Priminsime, kad pirmojo rato mačą Gdynėje įtikinamai 89:65 laimėjo Tomo Pačėso treniruojami lenkai.