Beviltiškai tris kėlinius žaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio vedamai Krosnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai – 53:84. Tai reiškia, kad vilniečiai turnyrinėje grupės lentelėje ir toliau išlieka paskutiniai bei prarado beveik visus teorinius šansus patekti tarp 16 geriausių Europos ekipų.

Rungtynių eiga

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Juanas Palaciosas, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius, Tautvydas Lydeka ir Omaras Cookas.

Pirmasis kėlinys prasideda taikliu Lietuvos rinktinės žaidimo dirigento Manto Kalniečio dvitaškiu – 0:2. Tačiau vilniečių taškų kraitį atidaro M. Gecevičius, kuris taikliai atakuoja iš toli – 2:3. Spurtą pradėjčę vilniečiai po truputį įsibėgėja – 11:6. Tačiau M. Kalniečio ir S. Jasaičio vedima „Lokomotiv-Kuban“ nutraukia savo taškų krachą ir mažina skirtumą – 17:14. Darius Songaila ir Milenko Tepičius pataiko po dvitaškį – 22:14.

Antrasis ketvirtis taikliais varžovų šūviais – 24:20. M. Kalniečio taiklus dvitaškį skirtumą mažina iki minimumo – 26:25. Įsibėgėjęs lietuvis nežada sustoti ir toliau skandina „Lietuvos rytą“ – 26:31. Rusų spurtą nutraukia taiklus R. Seibučio dvitaškis – 28:39. O skirtumą iki vienženklio mažina Stevanas Jelovacas – 31:39.

Po ilgosios pertraukos prasidėjo tikras krachas, pranašumas išaugo iki dviženklio – 31:43. D. Songailos taiklus dvitaškis sumažino skirtumą iki 12 taškų, tačiau S. Jasaitis atsakė tuo pačiu – 38:52. Aidint sirgalių švilpimui ir nepasitenkinimui komandos žaidimu kėlinys baigėsi rekordiniu šiandienos skirtumu – 40:61.

Paskutiniame kėlinyje rusai tik tvarkė formalumus, o „Lietuvos rytas“ ir toliau smego į duobę, iš kurios nesugebėjo išsikapstyti – 51:74. Rungtynės baigėsi „nepadoriu“ skirtumu – 53:84.

Krasnodaro komanda, kuriai atstovauja Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis, užima lyderės poziciją grupėje, mat sąskaitoje turi 6 pergales ir vieną pralaimėjimą. Tuo tarpu vilniečių situacija – priešinga.

Jie yra iškovoję vos vieną pergalę ir patyrę 6 pralaimėjimus, tad grupėje užima paskutinę vietą. Abi komandos šį sezoną tarpusavyje buvo susitikusios du kartus. Kartą pergalę iškovojo „Lokomotiv-Kuban“, kartą – „Lietuvos rytas, tiesa, VTB Jungtinės lygos mače.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 15 (5 atk. kam.), Juanas Palaciosas 13, Martynas Gecevičius (5 atk. kam.) ir Darius Songaila – po 6, Milenko Tepičius bei Tautvydas Lydeka – po 4, Omaras Cookas 3 (4 rez. perd., 4 klaidos), Stevanas Jelovacas 2.

„Lokomotiv-Kuban“: Derrickas Brownas 20 (8 atk. kam.), Richardas Hendrixas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Aleksas Maričius 12, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis – po 10.