Šeštadienio vakare paaiškėjo UEFA Čempionų lygos čempionai. Londono „Wembley“ stadione vykusiame finale taurę į viršų dar kartą iškėlė Madrido „Real“ klubas, kuris 2:0 (0:0) įveikė Dortmundo „Borussia“.

24

Paskutinį kartą „Real“ Čempionų lygą buvo laimėję prieš dvejus metus. Iš viso klubui tai jau rekordinis 15-tasis Čempionų lygos titulas.

Pagal šį rodiklį jie artimiausius varžovus lenkia daugiau nei dvigubai – „Milan“ turi 7 nugalėtojų titulus.

„Real“ šio vakaro mačo pradžioje dažniau kontroliavo kamuolį, bet nieko pavojingo nesukūrė. O štai įsidrasinusi „Borussia“ sužaidus 20 minučių užkūrė rimtą pirtį prie varžovų vartų.

Iš pradžių Karimas Adeyemi iššoko vienas prieš vartininką, bet jo įveikti nesugebėjo.

Vėliau progą turėjo ir Niclasas Fullkrugas, pataikęs į virpstą. Tiesa, toje situacijoje greičiausiai buvo užfiksuota nuošalė.

„Borussia“ žaidė protingą futbolą, kai atidžiai gynėsi ir bandė Madrido ekipą užklupti greitose kontratakose.

O „Real“ dažnai ir klydo bei nesugebėdavo susikurti nieko puolime.

Kėlinio pabaigoje „Borussia“ dar kartą pavojingai smūgiavo į vartus. Visgi galiausiai komandos ilsėtis išėjo esant nuliniam rezultatui.

Bet viskas pasikeitė po pertraukos.

„Real“ atliko kelis pavojingesnius smūgius. Nors atsakė ir „Borussia“, bet galiausiai išsiveržti į priekį mače pavyko būtent „Real“ klubui.

74-ąją minutę po Toni Kroos pakelto kampinio puikiu smūgiu galva įvartį pelnė Dani Carvajalis. Po to „Borussia“ atrodė sulūžusi, o „Real“ turėjo dar bent kelis puikius šansus įmušti.

Galiausiai rezultatą jie padvigubino 83 -ąją minutę, kai varžovų gynėjo grubia klaida pasinaudojęs Vinicius Jr. gražiu smūgiu pelnė antrąjį „Real“ įvartį.

„Borussia“ dar pelnė įvartį, bet šis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės. Galiausiai „Real“ apsigynė ir finalinis teisėjo švilpukas paskelbė „Real“ triumfą.

Po šio mačo savo karjerą klubiniame futbole baigia „Real“ legenda T. Kroosas. Vokietis dar sužais Europos čempionate, o tada galutinai kabins bucus ant vinies.

O „Borussia“ stovykloje klubą po dvylikos metų paliks irgi komandos legenda Marco Reusas.