Austrijoje vykstančio ITF serijos moterų teniso turnyro vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį 28-erių Justina Mikulskytė (WTA-231) per 2 valandas 3 minutes 6:1, 5:7, 6:2 įveikė vos 18-os metų serbę Mią Ristič (WTA-269), kuri prieš porą metų buvo 36-oji ITF jaunių (iki 18 metų) raketė.

Lietuvė dominavo pirmajame sete, bet antrojo pradžioje pralaimėjo savo padavimų seriją. Netrukus J.Mikulskytė išlygino rezultatą (1:1), tačiau trečiajame geime vėl prastai sužaidė savo padavimų metu.

Aštuntajame geime lietuvė išlygino rezultatą, o dešimtajame geime du kartus buvo per tašką nuo pergalės mače. M.Ristič tąkart atsilaikė, o vienuoliktajame geime laimėjo lietuvės padavimų seriją ir šį kartą persvaros neišbarstė.

Teko žaisti trečiąjį setą, kuris klostėsi panašiai kaip pirmasis. „Break pointus“ kūrėsi tik J.Mikulskytė, kuri laimėjo dvi varžovės padavimų serijas ir susikrovė triuškinantį pranašumą.

Lietuvė atliko 10 neatremiamų padavimų (serbė – 1), o po pirmųjų savo padavimų laimėjo 75 proc. įžaistų kamuoliukų (serbė – 56 proc.). J.Mikulskytė turėjo net 17 „break pointų“, iš kurių realizavo 7 (serbė – 3 iš 5).

Lietuvė pelnė 16 WTA vienetų reitingo taškų ir 1543 JAV dolerius, o ketvirtfinalyje susitiks su Vokietijos atstove Noma Noha Akugue (WTA-261), kuri pernai WTA reitinge dar buvo 142-a. J.Mikulskytė virtualiame WTA vienetų reitinge pakilo į sau rekordinę – 218-ą – vietą.

Lietuvė su meksikiete Maria Jose Portello Ramirez dar tęsia ir dvejetų varžybas. Ketvirtfinalyje jos bandys įveikti turkę Berfu Cengiz ir Eleną Pridankiną.

ITF serijos moterų teniso turnyro Austrijoje prizų fondą sudaro 60 tūkst. JAV dolerių.