Baigėsi Otepėje (Estija) keturias dienas vykęs pasaulio vasaros biatlono čempionatas. Paskutinę pirmenybių dieną tarp 10 pajėgiausiųjų ir vėl prasibrovė Lietuvos atstovas: bendro starto lenktynėse būtent dešimtas finišavo Maksimas Fominas.

23-ejų visaginietis suko keturis baudos ratus (šaudymas 1+0+2+1) bei nuo šešetuko, kuris apdovanojamas gėlių ceremonijoje, atsiliko vos 7,2 sek.

„Turėčiau dabar būti čia“, – liūdnai šyptelėjo biatlonininkas, galva parodęs į tuo metu vykusius apdovanojimus. Šiame čempionate jis taip pat užėmė 8 vietą supersprinto rungtyje, 22-ąją sprinte.

„Gal po pirmų varžybų būčiau sakęs „visai neblogai“, o dabar esu piktas ant savęs. Kaip ir kiekviename starte nesugebėjau susitvarkyti su šaudymu. Dar buvo šiek tiek problemų su šautuvu pirmame šaudyme stovint. Dabar esu labai nepatenkintas, – ant savęs pyko M. Fominas. – Apkaba neįlindo iki galo ir teko kelis kartus tvarkyti. Tik iš trečio karto, kai pilnai nusiėmiau šautuvą, pažiūrėjau ir įdėjau (apkabą – aut. past.), sugebėjau iššauti šūvį. Kas atsitiko? Nežinau. Realiai su tuo šautuvu problema visą vasarą, kaip ir tvarkome kažką, bet svarbiausiu momentu atsitiko taip, kaip atsitiko.“

Trečiąją šūvių seriją Lietuvos biatlonininkas pradėjo tik tada, kai savuosius šūvius baigė kartu į šaudymą atvykę varžovai. Maža to, būtent trečiojoje šaudykloje mūsiškis „uždirbo“ pusę visų savo baudos ratų – du.

„Sąlygos panašios, ir vakar vėjas buvo stiprus, ir šiandien. Nežinau, kiekvienas turėjome žiūrėti į vėliavėles, daryti pataisymus. Šiandien man buvo daug lengviau šaudyti nei vakar, stovint taip pat. Tik šiek tiek išmušė tas šaudymas stovint ir paskutiniame paskubėjau su paskutiniu šūviu“, – komentavo M. Fominas.

Nors lemiamą šaudyklą mūsiškis paliko aštuntas, per likusius 2,5 km jį aplenkė belgas Thierry Langeris bei prancūzas Fabienas Claude‘as. Pagal greitį trasoje M. Fominas užėmė 15 vietą tarp 30 teisę dalyvauti prestižinėje rungtyje iškovojusių biatlonininkų.

„Savijauta, žinoma, vis sunkesnė, trečią dieną dalyvauti varžybose nėra lengva. Manau, visai neblogai išdėliojau savo jėgas varžybose, esu patenkintas savo fizine forma šiandien. Aišku, neužteko jėgų pakovoti su Claude‘u, bet dar reikia truputį pasitreniruoti“, – sakė M. Fominas.

Tuo tarpu rinktinės lyderiui Vytautui Stroliai nepavyko susitvarkyti su užduotimis šaudykloje: jis suko net 10 baudos ratų (3+1+2+4) bei finišavo 27-as. Paskutinė vyrų rungtis čempionate sėkmingai susiklostė Baltijos šalims – auksą iškovojo estas Rene Zakhna, bronzą – latvis Andrejus Rastorgujevas. Sidabras atiteko čekui Jonašui Marečekui.

Moterų bendro starto lenktynių pirmoji ir paskutinioji šaudyklos „pakišo koją“ Juditai Traubaitei. Pirmojoje triskart suklydusi lietuvė atsidūrė 28-oje pozicijoje, tačiau trasoje demonstravo aukštą tempą ir pamažu kilo aukštyn. Prieš lemiamą šaudymą mūsiškė rikiavosi 17-a ir pretendavo į geriausiųjų 12-uką, tačiau visi penki jos šūviai buvo netaiklūs. Iš viso J.Traubaitė suko 10 baudos ratų (3+1+1+5) bei finišavo 27-a.

Auksas iškeliavo į Latviją: čempione tapo Baiba Bendika, aplenkusi suomę Suvi Minkkinen bei čekę Terezą Vobornikovą.