• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaliningrade beveik 70 proc. gyventojų neigiamai atsakė į klausimą, kaip jie vertintų masinį tėvynainių atsikėlimą gyventi į regioną, pareiškė agentūrai "Interfax" Kaliningrado sociologijos centras (KSC).

REKLAMA
REKLAMA

Apklausoje, kurią surengė balandį KSC specialistai drauge su Kaliningrado stebėsenos grupe, dalyvavo maždaug 1 tūkst. žmonių, gyvenančių Kaliningrade.

REKLAMA

"Viena tyrimo temų buvo srities gyventojų požiūris į regiono vyriausybės planus pasikviesti į sritį per kelerius metus 300 tūkst. persikėlėlių", - pareiškė KSC.

Persikėlimo planui "visiškai nepritaria" 36,3 proc. apklaustųjų, dar 32,9 proc. respondentų "veikiau nepritaria" persikėlėlių atvykimui. "Visiškai pritaria" tik 8,3 proc., dar 18,9 proc. "veikiau pritaria" šiam planui. Tarp apklaustųjų tik 3,6 proc. negalėjo atsakyti į klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

Per apklausą kaliningradiečiai patys nurodė tokio požiūrio į persikėlimo planus priežastis. Pirmiausia 49,7 proc. apklaustųjų nuogąstauja, kad būstai pabrangs ir jų ims trūkti. Nedarbo padidėjimo bijo 40,5 proc. respondentų. Nusikalstamumo plitimą prognozuoja 38,6 proc. piliečių, pranešė KSC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie galimą tautinę nesantaiką kalba 26,6 proc. apklausos dalyvių, dar 24 proc. mano, kad persikėlimo problemos bus sprendžiamos, suvaržant kaliningradiečius. Ir tik 7,6 proc. apklaustųjų nesitiki neigiamų pokyčių , kai srityje atsiras naujų gyventojų. Negalėjo atsakyti į šį klausimą dar 5,9 proc. respondentų.

REKLAMA

Įdomu, jog 43,7 proc. apklaustų žmonių mano, kad tėvynainių persikėlimas gyventi į regioną nepadarys kokių nors teigiamų pokyčių srities gyvenime. Nors 20,1 proc. yra tikri, kad regiono ekonomika augs ir plėtosis infrastruktūra, dar 19,1 proc. sako, kad gali pasikeisti srities statusas ir jai gali būti skiriama daugiau dėmesio", - pažymėjo KSC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų