Popiežius Benediktas XVI trečiadienį paskelbė 23 naujus katalikų kardinolus, tarp jų yra 18 tų, kurie priklausys slaptai konklavai, rinksiančiai jo įpėdinį.
"Kardinolai elektoriai", kurie turi būti jaunesni negu 80 metų, yra iš Italijos, Argentinos, Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Lenkijos, Ispanijos, Airijos, Prancūzijos, Senegalo, Indijos, Meksikos, Brazilijos ir Kenijos.
Kardinolų įvesdinimo į kolegiją ceremonija, vadinama konsistorija, įvyks lapkričio 23 dieną, Šv.Petro aikštėje dešimtims tūkstančių piligrimų ir turistų sakė Benediktas XVI.
2005 metų balandį popiežiumi išrinktas Benediktas XVI naujus kardinolus paskelbė jau antrą kartą. Pirmą kartą tai jis darė praėjusių metų kovą, kai paskelbė 15 naujų kardinolų.
Tarp naujų elektorių yra arkivyskupas iš Jungtinių Valstijų ir buvęs Vatikano pareigūnas Johnas Patrickas Foley (Džonas Patrikas Folis), Galvestono - Hjustono arkivyskupas Danielis N. DiNardo (Danjelis N.Dinardas) ir Vatikane dirbantis arkivyskupas iš Vokietijos Paulas Josephas Cordesas (Paulas Jozefas Kordesas).
Arkivyskupas Andre Vingt`as-Trois (Andrė Vent Trua) iš Paryžiaus, arkivyskupas Oswaldas Gracias (Osvaldas Grasijas) iš Bombėjaus, Francisco Roblesas Ortega (Fransiskas Roblesas Ortega) iš Meksikos Monterėjaus miesto, Johnas Njue (Džonas Ndžujė) iš Nairobio ir Seanas Baptistas Brady (Šonas Baptistas Bredis) iš Airijos Armo miesto taip pat priklausys elektoriams.
Į elektorių grupę pateko ir keturi italai.
Popiežius kardinolais paskelbė ir penkis vyrus, vyresnius negu 80 metų, tačiau dėl savo amžiaus jie nebegali priklausyti konklavai. Paprastai į šias pozicijas skiriami dvasininkai, kurie pagerbiami už ilgą tarnystę Bažnyčiai.
Bažnyčios įstatymai numato, kad vadinamų kardinolų elektorių skaičius neturi viršyti 120. Benediktas XVI nurodė, kad laikinai pažeis šį įstatymą, nes šiuo metu elektoriams priklauso 121 kardinolas.
Benedikto XVI pirmtakas Jonas Paulius II taip pat kelis kartus pažeidė šį įstatymą, skirdamas kardinolus.
Kardinolų virš 80 metų skaičius nėra ribojamas.