„Jei mano vaikui kadanors kas nors nutiks, dar tavo idiotizmo, tu mirsi, pažadu skausmingai ir bjauriai“ arba „būsite prakeikta iki kol paliksit šį pasaulį“ – tokias žinutes gauna vadinamojo nemušimo įstatymo iniciatorė Seimo narė Dovilė Šakalienė. Vos tik Lietuvoje pradėjo aidėti vaikų atėmimo iš tėvų istorijos, parlamentarės asmeninį telefoną ir paštą užsitvindė grasinimai bei keiksmai.
„Prasidėjo didžiulė lavina nepykantos ir kurstymo, pavyzdžiui, mane nužudyti, prakeikimai, linkėjimai man numirti susirgti ir taip toliau, eina iš atskirų žmonių", – sako parlamentarė Dovilė Šakalienė.
D. Šakalienė tiki, kad žinutes jai siunčiantys žmonės buvo sukurstyti. Mat į ją esą nusitaikė įtartini naujienų portalai.
„Valstybės saugumo departamento yra jau neigiamai įvertintas toks portalas ldiena.lt arba portalas minfo.lt ir juose yra platinama informacija, kuri akivaizdžiai melaginga ir sąmoningai šmeižianti. <…> Tarkime, kuriami gana profesionaliai fotomontažai, plakatai, kuriuose mano veidas priklijuojamas, pavyzdžiui, prie nacistinės uniformos, dedamos antraštės, neva aš tai grobiu vaikus iš darželių", – kalbėjo D. Šakalienė.
D. Šakalienės teiginiai ne iš piršto laužti, minėtuose portaluose parlamentarės nuotraukų netrūksta. Iliustracijos kalba pačios už save – D. Šakalienė čia yra pagrindinis taikinys. Tiesa, Seimo nariai nutarė su tokia situacija nesitaikstyti – 19 parlamentarų kreipėsi į generalinį prokurorą dėl grasinimų D. Šakalienei.
„Buvo paskleista informacija, kuri turi grasinamąjį pobūdį ir netgi kurstomąjį pobūdį, kurstant susidoroti, todėl buvo kreiptasi", – kalbėjo parlamentaras Julius Sabatauskas.
Anot J. Sabatausko, D. Šakalienė yra viena vaiko teisų reformos nepriėmė, teisės aktą tuo metu palaikė visas Seimas. Tačiau šis argumentas žmonių nuomonės nekeičia. Lietuvoje ir toliau vyksta akcijos nukreiptos prieš vaikų atiminėjimą. Pavyzdžiui, šiandien Lietuvos miestų aikštėse rinkosi gyventojai, kurie į orą leido raudonus balionus. Vilniuje tokių protestuotojų susirinko kelios dešimtys.
Psichologai aiškina, kad žmones protestuoti ir grasinti skatina baimė. Esą žmonės jaučiasi nesaugiai, jiems nepatinka, kad jų vaikus gali atimti valstybė dėl to esą ir protestuojama, ir grasinama Seimo nariams.
„Ta kombinacija nesaugumo vidinio, grėsmė atsiranda. Šeima tai šventovė, o dabar čia gali atimti mano vaiką. Suprantama, kad žmogui nesaugu, grėsmė ji užjudina ypač jautresnės psichikos žmones, jie tikėtina į nevisai geras kryptis nueina", – sako psichologas Marius Daugelavičius.
Teisininkai abejoja, ar generalinės prokuratūros tyrimas dėl grasinimų bus vaisingas. Esą tokios bylos dažniausiai būna nutraukiamos.