Labiausiai pardavimai esą šokteli kelios dienos prieš valstybines šventes. Na, o labiausiai pirkėjų dėmesį iš viso asortimento patraukia trispalvė.
Vilnietis Andrius pasiima medžiaginę Lietuvos trispalvę ir nešasi ją į balkoną. Kabinti ją čia – tradicija vyro namuose per valstybines šventes. Dabar jis ruošiasi Vasario 16-ajai.
„Mes dažnai pamirštam Lietuvos simbolius, tas pačias vėliavas ir mūsų istoriją. Tai kiekvienas simbolis duoda šiek tiek prisiminimų, kas yra Lietuva, kas yra tėvynė ir kodėl mums šitie simboliai yra svarbūs“, – kalbėjo vilnietis.
Ir tokių kaip Andrius vis daugėja. Lietuvos pašto duomenimis, tautiečiai – tikri lietuviškos atributikos aistruoliai. Esą pastaraisiais metais vėliavų ir kitų patriotinių prekių pardavimai išaugo keliskart.
„Ypatingai prieš šventes. Pernai metais pastebėjom, kad šventiniu laikotarpiu pardavimai šokteldavo iki 6 kartų. Pernai apskritai tautinės atributikos, suvenyrų pardavimai padidėjo Lietuvos pašte du su puse karto lyginant“, – teigė Lietuvos pašto pardavimų ir rinkodaros vadovas Norbertas Žioba.
Jo teigimu, ypač prieš šventes lietuvaičiai vis dažniau nori pasipuošti kepurėmis, šalikais su lietuviška simbolika. Ar bent jau segėti ženklelį arba nešti mažą vėliavėlę.
„Perkamiausia prekė, kaip bebūtų nuostabu, buvo tautinės vėliavos“, – sakė N. Žioba.
Didieji prekybos centrai taip pat pastebi šių prekių pardavimų padidėjimą.
„Išskirti, aišku, turime praėjusius metus, kai buvo švenčiamas Valstybės atkūrimo šimtmetis. Tai iš tikrųjų tuomet lietuviškos atributikos pardavimai išaugo dvigubai lyginant su bet kuriais ankstesniais metais“, – tikino „IKI“ atstovė Berta Čaikauskaitė.
Daugiausiai čia perkamos įvairios riešinės, pirštinės, šalikai, skėčiai su trispalvėmis. Tai esą dažniausiai būna spontaniško apsipirkimo laimikiai. Apskritai daugiausiai pardavimų fiksuojama kelios dienos prieš valstybines šventes ir per jas.
„Pastebime, kad jau nuo metų pradžios mūsų pirkėjai ruošiasi valstybinėms šventėms, pardavimai ima augti, piką jie pasiekia prieš Vasario 16-ąją, ir tuo periodu parduodame maždaug 20 procentų daugiau nei kitais metų periodais“, – paaiškino „Maximos“ atstovė Vilma Drulienė,
Prekybininkai pastebi, kad populiariausios prekės iš lietuviškos atributikos yra mažos vėliavėlės ir didelės vėliavos. Šių, pačių populiariausių, kaina įvairiose prekybvietėse Lietuvoje svyruoja nuo 9 iki 20 eurų. Visgi tautišką simboliką mėgsta ne visi.
„Nemanau, kad reikalinga, galima kitaip pažymėti tą dieną. Svarbu, kas vyksta galvoje, aš manau, o ne parodyt kažkaip kitiems“, – pabrėžė vilnietė.
Pardavimų rekordas pasiektas praeitais metais, kada buvo minimas Valstybės atkūrimo šimtmetis. Šiais metais, prekybininkų teigimu, ko gero, pardavimai praėjusiųjų nepralenks.