„Jokių pokyčių nėra“, – BNS sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas.
Pasak jo, apie 20–30 mokytojų ministerijoje toliau laukia derybų dėl reikalavimų keisti rugsėjį įvestą etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą ir kelti algas.
„Kaip žinote, yra prasidėjusios derybos, yra išsiųstas derybų protokolas, bet jis nėra iki galo suderintas, nėra parašų. Laukiame profsąjungų ir ministerijos, kad galėtume susitarti“, – kalbėjo streikuojančios profsąjungos pirmininkas.
„Reikia ateiti ir galutinai susitarti, reikia tęsti derybas. Negalima viduryje derybų išeiti, kol nesusitari“, – pridūrė jis.
Praėjusią savaitę per derybas švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos iš esmės sutarė, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.
Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl A. Navicko vadovaujamos streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo.
Jis reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases, keisti mokytojo etato struktūrą.
Švietimo ir mokslo ministerija teigia penktadienį išsiuntusi šių derybų protokolą profsąjungų patvirtinimui.
A. Navicko vadovaujamos profsąjungos pedagogų streikas tęsiasi ketvirtą savaitę.
Įsibegėjus protestams, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad J. Petrauskienė bus viena iš trijų atleidžiamų jo Vyriausybės ministrų.