• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad Lietuvos dėl COVID-19 valdymo laukia pokyčiai. Nors kol kas visuotinio karantino nebus, pagal riziką savivaldybės bus paskirstytos į zonas. Kaip pranešama, į geltonosios rizikos zoną jau patektų visų didžiųjų miestų savivaldybės. 

Dar pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad Lietuvos dėl COVID-19 valdymo laukia pokyčiai. Nors kol kas visuotinio karantino nebus, pagal riziką savivaldybės bus paskirstytos į zonas. Kaip pranešama, į geltonosios rizikos zoną jau patektų visų didžiųjų miestų savivaldybės. 

REKLAMA

Kaip aiškino premjeras, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.

Savivaldybėms rizikos bus suteikiamos pagal konkrečius sergamumo rodiklius.

Kaip savo „Facebook“ paskyroje pranešė Aurelijus Veryga, į žaliąją zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis kaip 25, o teigiamų tyrimų procentas – mažiau kaip 4 procentų. 

Į žaliąsias zonas patenkančioms savivaldybėms kol kas nerimauti nereikia. 

„Žaliai grupei kokių nors papildomų priemonių niekas nesiūlys naudoti. Toms savivaldybėms, kurios pateks į geltoną zoną, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teiks specifines rekomendacijas, priklausomai nuo to, kur virusas plinta, vertinant savivaldybės individualumą“, – yra aiškinęs jis.

REKLAMA
REKLAMA

Didieji miestai – geltonojoje zonoje

Kaip teigiama SAM rytoj žadamuose teikti siūlymuose Vyriausybei, į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kur sergamumas neviršija 50 atvejų, tačiau teigiamų testų – daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas 25–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

REKLAMA

Taigi šiuo metu į šią zoną patenka Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio savivaldybės.

Į raudonąją zoną patenka savivaldybės, kur sergamumas viršija 50, teigiamų testų – daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas – daugiau kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Į šią zoną patekusioms savivaldybėms bus teikiamos rekomendacijos dėl renginių ribojimo, nuotolinio darbo, ugdymo, sveikatos priežiūros paslaugų peržiūrėjimo, srautų ribojimo prekybos vietose bei kaukių dėvėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat joms bus rekomenduojama apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo.

„Pasiekus tam tikrą spalvą, iš pradžių būtų duodami nurodymai, rekomendacijos, kurias tektų įgyvendinti pačiai savivaldybei“, – sakė A. Veryga.

Žada ilginti moksleivių atostogas  

Portalas tv3.lt primena, kad S. Skvernelis vylėsi, kad situaciją padės suvaldyti prailgintos mokinių atostogos.

Premjero teigimu, mokiniams bus siūlomos ne vienos, o dviejų savaičių rudens atostogos, per kurias, premjero nuomone, šalies gyventojai savo visuomeniniame gyvenime turėtų padaryti pauzę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios pauzės metu, S. Skvernelio teigimu, bus rekomenduojama vengti renginių, laikytis distancijos, dėvėti kaukes.

„Tos dvi savaitės būtų svarbus impulsas stabilizuojant situaciją“, – tikino S. Skvernelis.

Pasak jo, atvejų skaičius kas dvi savaites dvigubėja, o norint grįžti į ankstesnę situaciją, prireikia nuo 6 iki 8 savaičių.

Savo ruožtu A. Veryga užsiminė, kad Vyriausybė trečiadienį svarstys ne tik galimybę pailginti mokiniams atostogas, bet ir planuoja peržiūrėti kitus ribojimus:

REKLAMA

„Planuojama peržiūrėti ribojimus, kurie susiję su susibūrimais, renginiais, įvairiomis pramogomis. Nes neužtenka vien tik, kad vaikai neitų į mokyklą, jie neturėtų ir kitur kažkur susirinkti, į kažkokias pramogas, susibūrimus. Tai ir šitas bus peržiūrima.“

Visgi gydytojai, mano, kad tokios dvi savaitės leistų tik laikinai pristabdyti viruso plitimą.

„Laikinas efektas gali būti, bet infekcija toliau vėl kils ir tos dvi savaitės neišspręs problemos“, – pastebėjo VU Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad mokyklos ieško tų sprendimų. Gydytojo manymu, labai geras sprendimas yra dirbti gyvai kas savaitę, tai išties leidžia mažinti užsikrėtimo atvejų.

Naujų atvejų nemažėja

Naujausiais duomenimis, iš viso per parą Lietuvoje nuo koronaviruso mirė penki žmonės, taip pat nustatyti 202 nauji infekcijos atvejai, bendras susirgusiųjų skaičius siekia 7928.

Tebeserga 4497 asmenys, pasveikusiais laikomi 3276. Apie tris iš penkių mirusiųjų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė dar pirmadienį. Be to, dėl kitų priežasčių per praėjusią parą mirė du užsikrėtusieji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 118 žmonių, 37 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

„Čia mus vejasi savaitgalis, kada tyrimų yra mažiau atliekama, tai nereikia dėl to džiaugtis, nes mažiau tyrimų, mažiau atvejų. Bet bendrai tas procentas nuo darytų tyrimų nėra sumažėjęs, tad situacija negerėja“, – naujausius atvejus komentavo A. Veryga.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 358 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą ištirti 7563 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirta 905 tūkst. 360 ėminių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų